Joga dla par w klimatycznym pensjonacie w Sudetach

Joga dla par w klimatycznym pensjonacie w Sudetach

Termin: 23 – 25 luty  2018

Cena: 480 zł/osobę (960 zł od pary)

Zapraszamy piękne pary (bez względu na płeć:) na weekend z jogą do wyjątkowego pensjonatu, w którym poczujecie bliskość przyrody, zauroczycie się magią miejsca, magią tradycji, do pięknie położonej wsi z historią, kapliczkami, krzyżami i kościółkiem św. Idziego.  Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi, pranayamy, do wspólnych medytacji, rozmów, spacerów, może też kuligu:) żeby odpocząć, naładować się pozytywną energią, pobyć w otoczeniu gór i przyrody.
Wieczorami będziemy pogłębiać doświadczanie siebie poprzez medytację, ognisko/kominek, śpiew intuicyjny, taniec i inne formy pracy ze sobą – zobaczymy co nam w duszy zagra.

Oferujemy:

  • Weekend (piątek-niedziela) w Sudetach na Dolnym Śląsku, tylko 3 godziny autostradą od Katowic do malowniczego, a zarazem tajemniczego miejsca, jakim są Góry i Pogórze Kaczawskie, zwane Krainą Wygasłych Wulkanów.
  • Zakwaterowanie  w pokojach 2 osobowych w pięknym, klimatycznym XIX wiecznym pensjonacie pozostającym w rękach tej samej rodziny od 130 lat!, w uroczej zielonej wsi, z dala od miasta.
  • Pyszne i zdrowie wegetariańskie i wegańskie śniadania w formie bufetu z regionalnych i sezonowych produktów.
  • Joga 2 x dziennie, pranajamę oraz wieczorne medytacje
  • Cena 480 zł/osobę, (za parę 960 zł)
  • Kameralny warsztat tylko dla 6 pięknych par:)
  • Zapisy prowadzimy tylko do 12 listopada, decyduje data wpłynięcia zadatku na konto!
   – Obiadiadokolacje nie są w liczone w cenie, gdyż pensjonat posiada cudowną restaurację z ciekawą kartą menu więc każdy znajdzie coś dla siebie pysznego – uczta dla smakoszy!
   – Zapraszamy joginów na każdym poziomie zaawansowania!

O miejscu:

Wsród wszystkich urokliwych zakątków Polski trudno znaleźć miejsce bardziej urokliwe, romantyczne, tajemnicze i prastare niż Pogórze Kaczawskie na Dolnym Śląsku. „Pensjonat prowadzony przez Ewelinę i Krzysztofa został uznany za najlepsze gospodarstwo agroturystyczne na Dolnym Śląsku. Tutaj goście mogą skosztować wiejskich produktów: miodu, serów, wina. Gospodarze pokazują pamiątki po przodkach, opowiadają historię wsi, polecają urokliwe, zakątki Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rodzina Krzysztofa mieszka tu od pokoleń. Dom, wybudowany w 1874 roku, kupił jego prapradziadek, śląski bauer. Jego pradziadkowie wychowali tutaj dwanaścioro dzieci. Krzysztof trochę włóczył się po świecie. Po ślubie postanowili z Eweliną zamieszkać w rodzinnym domu. Stary, ogromny dom wymagał mnóstwa pracy i pieniędzy. Ledwie zaczęli remont, stało się jasne, że nie dadzą rady utrzymać ogromu pomieszczeń, jeśli nie będą one na siebie zarabiać. Akurat dużo mówiło się o gospodarstwach agroturystycznych. Tak narodziła się Villa – stylowy pensjonat o romantycznej przeszłości symbolizującej losy dwóch narodów. W pensjonacie chętnie zatrzymują się dziś potomkowie przedwojennych mieszkańców wsi, kiedy dzięki otwartym granicom urządzają sobie wycieczki po Dolnym Śląsku. Razem z innymi Niemcami, ciekawymi obecnej Polski, stanowią mniej więcej jedną trzecią gości. Przyjeżdżają też inne nacje: Szwajcarzy, Anglicy…” teks z Gazety Wrocławskiej

O tym miejscu pisały tez inne polskie media: Weranda Country, Traveler, Twój Styl, Wprost, w warszawskiej Skarpie, Villa została wybrana przez panią Teresę Kokocińską do elitarnego grona 50 „niezwykłych miejsc na wymarzony wypoczynek”, Jeden z rozdziałów książki znanego podróżnika Robba Maciąga poświęcony jest historii Villi, Pensjonat ma zaszczyt być uczestnikiem projektu „Gościnne Zabytki„. Gościnne Zabytki skupiają grupę kilkudziesięciu kameralnych, zabytkowych obiektów w Polsce, Pisała też o nich „Wróżka” i wiele innych…

A takie o tym miejscu znalazłem opinie gości: 
„Byliśmy u Was cała rodzina w ferie zimowe i do dziś nie możemy wyjść z zachwytu. Wspominamy jedzenie, widoki, ludzi, serdeczność, zwierzęta, kominek, kulig, górkę z sankami, „Różową Panterę” na saksofonie przy śniadaniu… ech, żeby tylko wspomnienia się nie zatarły… nie pozwolimy na to i wrócimy, tylko czy będzie miejsce?”

„To co zastaliśmy na miejscu, od razu spowodowało nasz zachwyt i miłość do tego miejsca. W restauracji cały czas czeka na ciebie darmowa kawa i herbata oraz wiele ekologicznych ziół. Piwo, ciasto i przetwory bierze się z półek robiąc zapisy w zeszycie do rozliczenia. Przy pysznych i bardzo urozmaiconych śniadaniach właściciel opowiada co danego dnia można robić w okolicy. A jest co robić: warsztaty mydlarskie, garncarskie i wiele innych. Villa posiada restauracje z wyśmienitą tradycyjną kuchnią. Wszyscy się szczerze uśmiechają i pytają czy coś mogą dla ciebie zrobić. Pokoje są czyste, zadbane i wygodne.”

„Kameralny pensjonat, świetnie zlokalizowany (idealna „baza wypadowa” do zwiedzania całych Sudetów) oferujący doskonała jakość pobytu. Przepyszne domowe jedzenie, również własnej produkcji. Cudowni właściciele, bardzo pomocny i sympatyczny personel.”

„To czego doświadczyłyśmy podczas pobytu, to nie tylko potwierdzenie prawdziwości tych słów, ale zaskoczenie przemiłym powitaniem. Z wielką serdecznością odpowiadano na nasze pytania i pokazywano nam całą posesję. Od razu poczułyśmy to, czego zawsze szukamy wyjeżdżając wspólnie: Tak, to są nasze klimaty. Przepiękne pokoje pełne gustu, czystości i pachnące. Choć przypominające przedwojenne czasy, jakby się historia w tym miejscu zatrzymała. Apartament, który wynajęłyśmy był wyposażony we wszystko czego było nam potrzeba, aby zorganizować sobie miły wieczór z lampką wina. Różnorodność i smakowitość posiłków z wykorzystaniem regionalnych potraw oraz klimat podczas nich sprawiał, że czasami godzinami nam się nie chciało opuszczać restauracji. A całkowitym zaskoczeniem była nasza kilkunastominutowa rozmowa z właścicielami. Pełni pasji w tym co robią, serdeczni, uśmiechnięci, choć z rękoma pełnymi pracy, aby utrzymać poziom zadowolenia swoich gości, potrafili znaleźć czas, aby z nami porozmawiać o tym, co robią. I choć jest to ich jedyne źródło utrzymania wciąż są normalni, niezmanierowani, wrażliwi, ceniący to, co rodzinne i swoją bliskość. Nic za wszelką cenę. Wspólne świętowanie i spędzanie czasu z rodziną jest dla nich ważniejsze, niż jakiekolwiek, nawet najbardziej dochodowe biznesy. Polecamy to miejsce – jest wyjątkowe pod różnymi względami…”

Noclegi:

W pensjonacie są pokoje 2-osobowe, 4-osobowe i apartamenty typu mieszkania M2 i studio, pokoje są przestronne z łazienkami ale do naszej dyspozycji zarezerwowaliśmy pokoje 2 osobowe:).

Goście pensjonatu mogą wybrać dania dnia, mogą też skorzystać z restauracji a’la carte, dostępnej również dla gości z zewnątrz, w całym domu dostępny jest internet WiFi gratis, w budynku obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, dla gości palących przygotowane jest miejsce przed domem, pensjonat nie przyjmują czworonogów:(, wszystkie pokoje posiadają łazienki, ręczniki, kubki i talerzyki, w Villi nie ma telewizorów, dom jako jeden z nielicznych na Dolnym Śląsku pozostał w rękach tej samej rodziny od ponad 130 lat, Villa to bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania Sudetów i Dolnego Śląska.

Będziemy ćwiczyć jogę w małej, kameralnej grupie – pięknych par:) pod okiem dwóch nauczycieli z indywidualnym podejściem do praktyki. Nasze zajęcia dostosowujemy dla początkujących jak i zaawansowanych joginów i joginek. Skoncentrujemy się na pracy w parach, potrzebie uwolnienia stresu, naładowania się pozytywną energią, wzmocnieniu przepływu energii w ciele, uspokojeniu chaosu głowy i doświadczaniu siebie poprzez medytację w pozycjach jogi.

Joga:

Oprócz jogi interesuje nas taniec, ruch, muzyka i odczuwanie dlatego w pracy szukamy połączenia między ćwiczeniami asan a oddechem, medytacją w siedzeniu i w ruchu, tańcem i odczuwaniem ciała, psychoterapią i rozwojem.
 Nasz dzień na warsztatach zaczynamy pranayamą – sztuką oddychania, podczas której uczymy podstawowych technik oddechowych. W ciągu dnia mamy dwie sesje asan – pozycji jogicznych, których uczymy na różnym poziomie zaawansowania w zależności od poziomu naszych uczestników jak i zapotrzebowania:) Wieczorem zapraszamy na medytacje, taniec, relaksacje, muzykowanie, ognisko i śpiew.
Do dyspozycji praktyki mamy kameralną salę.

Wyżywienie:
Będziemy biesiadować w klimatycznej restauracji prowadzonej przez pensjonat.
Śniadania są tam podawane w formie obfitego bufetu natomiast obiadokolacje (nie wliczone w cenę warsztatu) będziemy zamawiać z karty. Codziennie jest serwowanych około 12 dań w tym 2-4 zupy, gotowane z produktów sezonowych, regionalnych i z ogrodu pensjonatu:), zawsze są w menu propozycje wegetariańskie, wegańskie i dla osób na diecie bezglutenowej czy bezmlecznej:)
 jedna z opinii o restauracji:
„Nie myśleliśmy, że w takiej wiosce taka perełka!!! Smak potraw znakomity, nie ma żadnych „dosmaczaczy”, widać, że właściciele dbają o smak i wygląd oferowanych dań! Zioła z własnej uprawy, szczawiowa ze szczawiu zerwanego z pobliskiej łąki…. juz się ciesze na następną smaczną wizytę:)”

Program warsztatu
W czasie warsztatu proponujemy zajęcia jogi dwa razy dziennie, pranayamę, medytacje w małej kameralnej sali pensjonatu.

Harmonogram:

piątek
17.00 -18.30 joga
18.30 ciepła obiadokolacja (nie wliczona w cenę warsztatu)
20.00 spotkanie wieczorne

sobota


7.30 – 8.15 pranayama
8.15 herbata
8.30 – 10.00 zajęcia jogi
10.00 – 11.00  śniadanie
16.30 – 18.00 zajęcia jogi
18.15 obiadokolacja (nie wliczona w cenę warsztatu)
20.00 medytacja

niedziela
7.30 – 8.15 pranayama
8.15 herbata
8.30 – 10.00 zajęcia jogi
10.00 – 11.00  śniadanie
12:00 Powrót
* harmonogram może ulec zmianie

Dodatkowe informacje:

Zaczynamy w piątek /23 listopada/ jogą o godzinie 17.00, a kończymy w niedzielę śninadaniem o godzinie 10.00

Zabierz ze sobą:
– matę do jogi
– pasek

Dojazd we własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

Warsztat odbędzie się, jeśli zbierze 6 par.

Cena: 
480 zł/osobę (960 zł od pary)
W cenie: 2 noclegi, zajęcia jogi pod okiem 2 nauczycieli, pranajama, medytacje, śniadanie w formie bufetu / za osobę
Zadatek w wysokości 200 zł od pary płatny przelewem na konto, reszta płatna na miejscu
Warsztat się odbędzie jeśli zbierze się 6 pięknych par. Decyduje kolejność wpłat zadatku.
 
Zapisy i informacje:
Gerard, tel. 501 019 170
Wiecej o wyjazdach z jogą na naszej stronie zjogowani.pl
Zadatek w wysokości 200 zł od pary,płatny przy zapisie z dopiskiem „warsztat jogi luty 2017”.
18 1050 1025 1000 0090 6938 2977
ING Bank Śląski
Yo Studio Jogi
Gerard Szymański
ul. Krasickiego 14a m.2
02-611 Warszawa