Joga z muzyką na żywo

Joga z muzyką na żywo

środa, godz. 20.00 -21.15
zamiast joga nidry

17 stycznia, 24 stycznia, 31 stycznia, 7 lutego 2018

Zajęcia w ramach karnetu Jogi Życia.
NIe trzeba się zapisywać.
Zajęcia dla każdego.

W cztery kolejne środy zapraszamy Cię na spokojną, relaksacyjną jogę przy dźwiękach indyjskich i perskich instrumentów strunowych granych na żywo przez multi-instrumentalistę Tomasza Podgórskiego.

Zajęcia poprowadzą: Małgosia Kłaniecka lub Gerard Szymański /na zmianę/

Zagra nam:
Tomasz Podgórski
Kompozytor, multiinstrumentalista.
W latach 90 związany ze sceną niezależną – twórca nowofalowej formacji ROSEGARDEN [1990-2001] pod której szyldem na światowy rynek muzyczny trafiło kilka płyt. Współtwórcą brzmienia neofolkowej grupy MANASUNA (www.manasuna.com), w której odciska swoje muzyczne oblicze przez brzmienia swoich orientalnych instrumentów. Debiutancki album „Breath Beyond” zyskał miano neofolkowego odkrycia 2012 roku, a grupę określa się jako magiczne polskie etno.
Dzięki współpracy z katowickim reżyserem Radosławem Markiewiczem jest związany również ze światem filmu: ścieżka dźwiękowa do filmu „Złom” [Nagroda Specjalna Jury Festiwalu Filmów Fabularnych Gdynia 2002] oraz do filmu “Gejsza” [2015]. Ma w swoim dorobku również ilustracje muzyczne do spektakli teatralnych, a także ilustracje do gier komputerowych.
Od 2008 rok współpracuje z indyjskimi lutnikami przywracając do życia zapomniane na subkontynencie instrumenty oraz tworząc nowe wersje lutni przynależnych indyjskiej kulturze, na których również gra.
Pasją artysty jest także renowacja unikatowych instrumentów strunowych.