Kontakt Improwizacja – warsztaty z Pawłem Koniorem

Kontakt Improwizacja – warsztaty z Pawłem Koniorem

Zapraszamy Was na cykl trzech warsztatów z Pawłem Koniorem w Jodze Życia.
Można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczych warsztatach.

I warsztat: 7 października /sobota/
II warsztat: 28 października /sobota/
III warsztat: 18 listopada /sobota/

godzina: 16.00 -19.00 warsztat
19.00 – 20.00 jam

Cena:
pojedynczy warsztat + jam: 90zł
cena trzech warsztatów + jam: 210 zł /3 * 70zł/

**Dla kogo?**
Warsztaty odbędą się w formule open – adresowane do wszystkich, niezależnie od poziomu doświadczenia.

I warsztat: „Prowadzenie i podążanie – odpuszczanie kontroli” 9 września /sobota/

Na początku zajęć po przez proste ćwiczenia ze świadomości ciała, skoncentrujemy się na sobie, na naszych potrzebach, na wewnętrznej podróży i słuchaniu własnego ciała.
Następnie będziemy szukać spersonalizowanego ruchu, rytmu, muzykalności, a to wszystko w bliskim kontakcie z innymi uczestnikami.
Będziemy uczyć się podążania i zaufania, jak również zaopiekowania.
Zadaniem partnera będzie pomóc nam zrozumieć mechanizmy które działają w naszym ciele, a które rzadko zauważamy. Po przez manipulację różnych części ciała zauważymy że nasze ciało nie jest jednym, a zbudowane jest z tysiąca elementów, powodując ruch sekwencyjny.
Dzięki partnerowi będziemy w stanie zrozumieć swoje ciało i zgłębić wiedze
Zabawa i rozwiazywanie zadań, zintegruje nasze ciało i umysł, a ekspresja ruchu pozwoli nam wydobyć ukryte pragnienia i niewypowiedziane słowa, które przeistoczą się w ruch, gest i taniec.

II warsztat: „Push and pull – Odpychanie i przyciąganie” 28 października /sobota/

Na tych zięciach poznamy podstawy przyciągania i odpychania jak to w “życiu”
Jak to jest robić coś czego nie przewiduje scenariusz, nie reagować z „automatu” zamiast standardowej linii obrony, nie reagować lub reagować nieadekwatnie na bodziec.
Bawiąc się nieco warsztatem zaczerpniętym ze sztuk walki Aikido
Będziemy przyglądać uczyć się jak nie stawiać oporu, nie reagować ( rzeczywistości, zdarzeniom, opiniom) atakowi, tylko podążać, iść wraz z napastnikiem a następnie odpuścić. Obserwować Jak energie napastnika chybia lub też zostaje wykorzystana.

III warsztat: „Muzykalność – zatopić się w muzyce” 18 listopada /sobota/

Na zajęciach skupimy się na aspekcie muzykalności, a zarazem wykorzystując rzeczy, których doświadczyliśmy . Jak możemy czerpać inspiracje z muzyki i również jak możemy tańczyć bez niej i off beat. Będziemy również pracować z głosem, tworząc własną muzykę. Całą tą otoczkę będziemy tworzyć tańcząc osobno jak i razem…

Czym jest kontakt
Kontakt improwizacja jest dla mnie formą słuchania na najwyższych obrotach, po przez bycie w pełni pustki. Pustka z której wszystko wypływa i wszystko jest możliwe. Uczymy się poruszania razem, zagarniając przestrzeń, rezonując ze wszystkim co jest wokół nas. “Nie myślmy o tym co było i będzie, lecz bądźmy w tym co jest – tu i teraz”.

**O prowadzącym**
Paweł Konior (1982) – performer, tancerz, choreograf.
Po skończeniu studiów Wychowania Fizycznego oraz Salzburg Academy of Dance, Paweł zaczął pracować w obrębie tańca, teatru oraz sztuk performatywnych w Holandii i Belgii.
Jego wszechstronne zainteresowania oraz sportowe i teatralne zaplecze, były wykorzystywane w różnych spektaklach tanecznych i teatralnych. Paweł łącząc teatr jak i taniec potrafi pokazać ekspresję i emocje w ruchu, sprawiając że postać którą się gra staje się realna a każdy najmniejszy ruch ma znaczenie. Iwona Olszowska, Tomasz Wygoda, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani, T.R.A.S.H company, Ugo Dehaes, to tylko niektóre osoby z którymi pracował Paweł.
Zanim zaczął tańczyć, trenował tenis, gimnastykę i bieganie co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób ruszania się i myślenia o ruchu. Jego zajęcia oparte są na kilku zasadach: organiczny sposób ruszania się, przepływ, wyczucie, subtelność, zaskakiwanie siebie, partnerów jak i widza, oraz łamanie wszystkich zasad. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracja są dla niego tai-chi, sztuki walki oraz kontakt improwizacja, której uczył się od różnych osób, miedzy innymi: Iwona Olszowska, Ray Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Tal Avni, Joerg Hassman, Daniel Werner.

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 50zł z dopiskiem „warsztat – kontakt” na konto:
BPH: 62106000760000326001231770
Centrum Rozwoju i Terapii
ul. Francuska 12/114
40-015 Katowice

**Informacje o warsztacie**
Małgosia Kłaniecka, tel 502 572 925, malgoisa.klaniecka@gmail.com

**Zapisy**
Joga Życia, malgosia.klaniecka@gmail.com

Uwaga! Warsztat odbędzie się przy minimum 10 uczestnikach.

Zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=Ti7P4quBe68
https://www.youtube.com/watch?v=8-e1n8dcsac