“Lecąc w przestrzeń” – warsztaty improwizacji kontaktowej

pawel i Linda Izraelll

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz nauczyć się latać?
Wpadnij na warsztaty improwizacji kontaktowej z Pawłem Koniorem.

**Termin**
Sobota, 13 maja 2017 r. 
13.00-17.00 – część 1
17.00-18.30 – przerwa
18.30-20.30 – część 2

**Miejsce**
Joga Życia, Katowice, ul. Francuska 12

**Czym jest improwizacja kontaktowa?**
Improwizacja kontaktowa (kontakt improwizacja, contact improvisation) to forma ruchu/tańca, która uczy umiejętności „rozmawiania ciałem”, rozwija świadomość przestrzeni, stawia na ruch swobodny i naturalny. Oparta jest na pracy z układem kostnym, co sprawia, że jest to technika bezwysiłkowa.

**Dla kogo?**
Warsztaty odbędą się w formule open – adresowane do wszystkich, niezależnie od poziomu doświadczenia.

**O warsztacie**
Prawie wszyscy chcielibyśmy latać, poczuć brak grawitacji, być bezwładnym, po prostu cieszyć się uczuciem swobody i wolności. Często w kontakt improwizacji chcemy od razu robić wysokie podnoszenia i wysokie loty, aby doświadczyć tego uczucia. A można zupełnie przeciwnie – skupić się na niskich, ale przestrzennych lotach.
Spotkanie, zacznie się od serii ćwiczeń otwierających zmysły, na poziomie ciała, umysłu i przestrzeni. W mojej pracy uwzględniam różne techniki, tak aby ciało było rozgrzane, otwarte i gotowe na nieznane. Gotowość rozumiana tutaj jako stan umysłu: czujny a zarazem rozluźniony, a przede wszystkim obecny. Będziemy dużo improwizować sami i z partnerem, jak również analizować ruch od strony technicznej – jest to dla mnie ważny aspekt – balans pomiędzy improwizacją a techniką.
Podczas różnych ćwiczeń, będziemy próbować robić małe podskoki i niewielkie przesunięcia, podróżując z nimi w przestrzeń. Przyjrzymy się również typowym podnoszeniom kontaktowym i zamiast robić je do góry – będziemy robić je w płaszczyźnie poziomej. Taki sposób myślenia sprawi że zaczniemy przełamywać pewne schematy, zaczniemy tworzyć nowe nawyki, a przede wszystkim osiągniemy efekt zaskoczenia.

**O prowadzącym**
Paweł Konior (1982) – performer, tancerz, choreograf.
Po skończeniu studiów Wychowania Fizycznego oraz Salzburg Academy of Dance, Paweł zaczął pracować w obrębie tańca, teatru oraz sztuk performatywnych w Holandii i Belgii.
Jego wszechstronne zainteresowania oraz sportowe i teatralne zaplecze, były wykorzystywane w różnych spektaklach tanecznych i teatralnych. Paweł łącząc teatr jak i taniec potrafi pokazać ekspresję i emocje w ruchu, sprawiając że postać którą się gra staje się realna a każdy najmniejszy ruch ma znaczenie. Iwona Olszowska, Tomasz Wygoda, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani, T.R.A.S.H company, Ugo Dehaes, to tylko niektóre osoby z którymi pracował Paweł.
Zanim zaczął tańczyć, trenował tenis, gimnastykę i bieganie co w dużym stopniu wpłynęło na jego sposób ruszania się i myślenia o ruchu. Jego zajęcia oparte są na kilku zasadach: organiczny sposób ruszania się, przepływ, wyczucie, subtelność, zaskakiwanie siebie, partnerów jak i widza, oraz łamanie wszystkich zasad. Improwizacja przenika się z techniką, świadomością ciała i zabawą. Dużą inspiracja są dla niego tai-chi, sztuki walki oraz kontakt improwizacja, której uczył się od różnych osób, miedzy innymi: Iwona Olszowska, Ray Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith, Tal Avni, Joerg Hassman, Daniel Werner.

**Cena**
80 zł – przy wpłacie do 31 marca
90 zł – przy wpłacie po 31 marca
Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 50zł z dopiskiem „warsztat – kontakt” na konto:
BPH: 62106000760000326001231770
Centrum Rozwoju i Terapii
ul. Francuska 12/114
40-015 Katowice

**Informacje o warsztacie**
Paweł Świerczek, swierczekpawel@gmail.com, 694085857

**Zapisy**
Joga Życia, malgosia.klaniecka@gmail.com

Uwaga! Warsztat odbędzie się przy minimum 10 uczestnikach.

Zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=Ti7P4quBe68
https://www.youtube.com/watch?v=8-e1n8dcsac