Październikowy warsztat z jogą w Kotlinie Kłodzkiej

Październikowy warsztat z jogą w Kotlinie Kłodzkiej

Weeknd z jogą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termin: 20 – 22 października 2017 /piątek- niedziela/
Miejsce: Kotlina Kłodzka w Masywie Śnieżnika

Cena: już od 470 zł

Oferujemy:
• Weekend (piątek-niedziela) w Masywie Śnieżnika pod Trójmorskim Wierchem, na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego w Kotlinie Kłodzkiej
• Zakwaterowanie w pięknym w Gospodarstwie Gościnnym, w uroczej wsi
• Pięknie odnowiony 120 letni dom z sauną, położony w uroczej wsi – dom pani Grażyny daje możliwość wytchnienia od zgiełku miasta.
• Pyszne i zdrowie posiłki wegetariańskie, przyrządzane przez naszą właścicielkę – panią Grażynę.
• Joga 2 x dziennie oraz wieczorne medytacje
• Ceny już od 470 zł

Zapraszamy joginów na każdym poziomie zaawansowania!
Tym razem zabierzemy WAS w inne miejsce w Kotlinie Kłodzkiej na październikowy weekend z jogą do Gospodarstwa Gościnnego, położonego w Masywie Śnieżnika pod Trójmorskim Wierchem, na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000 do pięknie położonej wsi. Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi, pranayamy, do wspólnych medytacji, rozmów, spacerów – żeby odpocząć, naładować się pozytywną energią, pobyć w otoczeniu gór i przyrody.
Wieczorami będziemy pogłębiać doświadczanie siebie poprzez medytację, ognisko, śpiew intuicyjny, taniec i inne formy pracy ze sobą – zobaczymy co nam w duszy zagra.

A tak o swoim miejscu pisze właścicielka – pani Grażyna:
Nasze gospodarstwo zostało wybudowane ponad 120 lat temu, ma bardzo burzliwą i ciekawą historię. Miało wielu właścicieli i wiele razy było przebudowywane. Postanowiliśmy stworzyć tu gospodarstwo gościnne. Na poddaszu domu mieszkalnego wygospodarowaliśmy 4 dwuosobowe pokoje oraz mały apartament trzyosobowy. Każdy pokój posiada własną łazienkę.
Pokoje świadomie nie zostały wyposażone w telewizory. My zrezygnowaliśmy z jej oglądania już kilkanaście lat temu. Okazuje się, że życie nabiera więcej smaku i nagle jest czas na wszystko. Zachęcamy, więc naszych gości do wypróbowania spędzania wakacji bez telewizorów.
W pokojach jest natomiast dostęp do bezprzewodowego Internetu.
Już od dłuższego czasu szukaliśmy Swojego miejsca na ziemi, kiedy przyjechaliśmy tutaj nie było wątpliwości, że to jest właśnie tu. Dom i stodoły były w opłakanym stanie, jednak my wiedzieliśmy jak tu będzie pięknie. Po trzech latach gruntownego remontu nasz DOM zaczął być sobą.
Nasze gospodarstwo położone jest w Masywie Śnieżnika pod Trójmorskim Wierchem, na granicy Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000, w pięknie położonej wsi.
Cudownie jest wyjść rano przed dom i w porannym słońcu na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni i kwiatów zjeść śniadanie. Wieczorem posiedzieć przy ognisku, smażyć kiełbaski, obserwować tańczący ogień, pośpiewać przy gitarze. A kiedy pada deszcz rozpalić ogień w kominku w sali kominkowej urządzonej w byłym budynku gospodarczym, w którym zachowała się niezwykła architektura z pięknymi sklepieniami i kamiennymi ścianami lub zagrzać się w saunie.

Dom dysponuje pokojami z łazienkami:
5 pokoi – 2 osobowych
1 pokój – 3 osobowy
maksymalne 13 osób.

Sesje jogi:
Będziemy ćwiczyć jogę w małej, kameralnej grupie pod okiem dwóch nauczycieli z indywidualnym podejściem do praktyki. Nasze zajęcia dostosowujemy dla początkujących jak i zaawansowanych joginów i joginek. Koncentrujemy się na potrzebie uwolnienia stresu, naładowania się pozytywną energią, wzmocnieniu przepływu energii w ciele, uspokojeniu chaosu głowy i doświadczaniu siebie poprzez medytację w pozycjach jogi.
Oprócz jogi interesuje nas taniec, ruch, muzyka i odczuwanie dlatego w pracy szukamy połączenia między ćwiczeniami asan a oddechem, medytacją w siedzeniu i w ruchu, tańcem i odczuwaniem ciała, psychoterapią i rozwojem.Nasz dzień na warsztatach zaczynamy pranayamą – sztuką oddychania, podczas której uczymy podstawowych technik oddechowych. W ciągu dnia mamy dwie sesje asan – pozycji jogicznych, których uczymy na różnym poziomie zaawansowania w zależności od poziomu naszych uczestników jak i zapotrzebowania:) Wieczorem zapraszamy na medytacje, taniec, relaksacje, muzykowanie, ognisko i śpiew.
Do dyspozycji praktyki mamy salę kominkową lub jak będzie ciepło piękne drewniane poddasze domu.

Wyżywienie
Przygotowane według autorskiego menu pani Domu. Wszystkie potrawy są wyłącznie ze świeżych i sezonowych składników z przewagą ekologicznych i regionalnych produktów. Założeniem kuchni jest zdrowy, smaczny i całkiem obfity posiłek. Pani Grażyna przygotowuje potrawy wg kuchni klasycznej i wegetariańskiej.

Program warsztatu:
W czasie warsztatu proponujemy zajęcia jogi dwa razy dziennie, pranayamę, medytacje.

Harmonogram:
piątek
17.00 -18.30 joga
18.30 ciepła kolacja
20.00 spotkanie wieczorne
sobota
8.00 – 8.30 pranayama
8.30 owsianka lub jaglanka/herbata
10.00 – 11.30 zajęcia jogi
11.30 obiad
16.30 – 18.00 zajęcia jogi
18.00 ciepła kolacja
20.00 medytacja
niedziela
8.00 – 8.30 pranayama
8.30 owsianka lub jaglanka/herbata
10.00 – 11.30 zajęcia jogi
11.30 obiad

* harmonogram może ulec zmianie

Dodatkowe Informacje:
Zaczynamy w piątek /20 października/ jogą o godzinie 17.00, a kończymy w niedzielę lunchem o godzinie 11.30
Zabierz ze sobą:- matę do jog, pasek
Dojazd we własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.
Warsztat odbędzie się, jeśli zbierze się co najmniej 10 uczestników.

Zajęcia prowadzą: Małgosia Kłaniecka i Gerard Szymański
Oboje jesteśmy nauczycielami z międzynarodowymi certyfikatami wg metody Iyengara stopnia Junior I i II i na tym nie poprzestajemy – szkolimy się dalej. Aby podnosić swoje kwalifikacje wyjeżdżamy regularnie do Indii do naszego Instytutu Iyengara. Czerpiemy z tego miejsca energię do praktyki własnej i inspirację do nauczania dzięki kontaktom z nauczycielami jogi z całego świata. To nasze źródło. A poza tym szkolimy się w Europie i w Polsce. W Europie uczymy się w Niemczech u Rity Keller i we Francji u Corin i Faeqa Birii. W Polsce uczestniczyliśmy w warsztatach u Lois Stainberg, Jaki Nett, Carrie Owerko, Jurka Jaguckiego, Konrada kocota, Kasi Pilorz i wielu innych nauczycieli. Oboje jesteśmy członkami Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Nasze zainteresowania jogą rozszerzamy także o inne systemy jogi – Ashtangę, Acro Jogę, Jogę Kundalini. Interesuje nas zdrowe odżywianie dlatego oboje jesteśmy wegetarianami i staramy się na naszych warsztatach popularyzować zdrowy styl życia. Sami też eksperymentujemy z oczyszczaniem ciała fizycznego, emocjonalnego i mentalnego wg różnych metod i systemów. Czym też się z chęcią dzielimy. Gosia stworzyła i prowadzi szkołę jogi w Katowicach – Joga Życia, natomiast ja specjalizuję się w nauczaniu indywidualnym i prowadzę swoje zajęcia w prywatnym studiu jogi w Warszawie. Oboje uwielbiamy podróżować dlatego organizujemy różne warsztaty jogiczne na całym świecie i w przepięknych miejscach w Polsce. Oprócz jogi interesuje nas taniec, ruch, muzyka i odczuwanie dlatego w pracy szukamy połączenia między ćwiczeniami asan a oddechem, medytacją w siedzeniu i w ruchu, tańcem i odczuwaniem ciała, psychoteriapią i rozwojem. Joga jest dla nas chwilą spokoju od chaosu świata i własnej głowy, podróżą w głąb siebie – codzienną medytacją.

Ceny za jedną osobę:
2 dni i 2 noc /20 – 22 października 2017/

zakwaterowanie w pokojach 2, 3, osobowych
470 zł dla rezerwacji do 31.08.2017
520 zł dla rezerwacji po 31.08.2017

*decyduje data wpłynięcia zadatku na konto

Zapisy i informacje:
Gerard, tel. 501 019 170
gerard.szymanski@yo-ga.pl

Zadatek w wysokości 100 zł płatny przy zapisie z dopiskiem „warsztat jogi październik 2017”.

62106000760000326001231770
Centrum Rozwoju i Terapii
ul. Francuska 12
50-015 Katowice