„Powrót do domu” czyli joga z Katowiczanką mieszkającą w Krakowie – Kasią Pilorz.

W niedzielę skończył się pierwszy cykl warsztatów z Kasią Pilorz nauczycielką jogi z Krakowa inaugurujący jej „powrót do domu”, gdyż Kasia pochodzi z Katowic i tu spędziła wczesną młodość.
W ramach cyklu odbyły się 4 warsztaty:
1) listopad: „Pozycje stojące – poczuj grunt pod nogami”
2) luty: „Siady i skręty – w kontakcie ze swoim centrum”
3) marzec: „Skłony i balanse – wyciszenie i równowaga”
4) kwiecień: „Wygięcia w tył – otwórz się na nieznane”

W trakcie warsztatów mieliśmy okazję poznać podstawowe asany z w/w grup, jak również specyfikę pracy w każdej z nich. Kasia w metodyczny sposób poprowadziła nas przez podstawy asan jak i ich rozwinięcia. Nauczyliśmy się jak prawidłowo składać koce, gdyż w metodzie Iyngara jest to niezwykle istotne. Nauczyliśmy się prawidłowo i równo stać w Tadasanie i innych pozycjach stojących gdyż bez tego w tej metodzie postęp jest niemożliwy:) Nauczyliśmy się dokładnie i precyzyjnie siedzieć i skręcać w asanach i teraz zdecydowanie lepiej będziemy się skręcać na kanapie, w pracy i autobusie:) Ze skłonami tak dobrze już nam nie poszło, bo przeszkadzały nam nasze ega i ogólna sztywność życiowa. Za to wygięcia do tyłu poszły gładko, gdyż wiadomo, że Katowice się rozwijają i wszyscy tu patrzą do przodu i w przyszłość. Tylko nasi przyjaciele z Krakowa zachowywali ogólną postawę tradycyjną ale to nie dziwi biorąc pod uwagę ciężar historii tego miasta.
W trakcie też tego cyklu rozwijaliśmy się jogicznie razem z rosnącym w jej brzuchu dzieckiem, gdyż Kasia już w krótce zostanie mamą. Czego jej serdecznie gratulujemy i jesteśmy pewni, że dziecko będzie doskonałym joginem, bo przecież z nami ćwiczyło już skręty, siady, skłony i wygięcia.