Wakacyjny warsztat jogi W Piemoncie we Włoszech / 26 maja 2018 – 2 czerwca 2018/

Warsztat jogi w Piemoncie
26 maja 2018 – 2 czerwca

Świeżo po tegorocznym warsztacie w Piemoncie zapraszamy już dziś na przyszłoroczny, czyli w roku 2018 warsztat do Bhakti, do Włoch, w promocyjnej cenie minus 50 EURO, przy wpłacie zadatku do 31.12.2017.

Oferujemy:
• 7 dni i nocy w tajemniczym i duchowym miejscu w Alpach w Piemoncie
• Przytulne 2, 3 i 4 osobowe pokoje ale tylko 14 miejsc!
• Przepięknie położony, wśród dzikich Alp – dom Bhakti zapiera dech w piersiach swoim kamiennym i alpejskim urokiem.
• Pyszne i zdrowie wegetariańskie jedzenie o smaku włosko-hinduskim, przyrządzane przez naszą właścicielkę – Bhakti i doskonałego kucharza – Masaję.
• Joga 2 x dziennie oraz wieczorne medytacje
• Ceny już od 450 EURO + 500 zł przy zadatku do 31.12.2017
Zapraszamy joginów na każdym poziomie zaawansowania!


O miejscu
Duchowe miejsce we Włoszech w Piemoncie zapiera dech w piersiach. Ogromne zielone Alpy otaczają tajemniczy drewniano-kamienny dom. Energia tryska z każdego kąta i miejsca wokół. Właścicielka Bhakti – astrolożka wedyjska stworzyła to miejsce i wymodliła. Jej charakter, miłość, wiedzę i oddanie czuć w małej i przytulnej sali do jogi, w pokojach, w cieplej kuchni, w ogrodzie i w każdym kamieniu dookoła. Bhakti hoduje w swoim ogrodzie kwiaty, zioła i przeróżne warzywa. Jednej z uczestniczek lipcowego warsztatu mocno zmęczonej po trudach transferu wystarczyło dotknąć rosnącej w ogrodzie lawendy by wszystko się wygładziło…czary mary tu się dzieją. Posiłki, które Bhakti przyrządza to połączenie kuchni hinduskiej, włoskiej i regionalnej – lekkie, pożywne i wyjątkowo smaczne. Wszystko dookoła wydaje się tajemnicze i z jakiejś rajskiej planety oderwanej od cywilizacji. Chciałoby się zostać na zawsze…


Co można zobaczyć w pobliżu:
W pobliżu (około 12 km) Cheggio są 3 jeziora jedno na wysokości około 800 m.n.p.m. – dość ciepłe, drugie na wysokości 1200 m.n.p.m. – dość zimne i 3 na wysokości 2200 m.n.p.m. – mega ziemne:) Góry otaczające te jeziora są pełne minerałów więc po wyjściu z kąpieli odczuwa się prądy energetyczne i elektryczne przepływające przez ciało, chce się skakać i fikać koziołki:)
Wioski:
Bordo wioska gdzie mieszkała komuna buddyjska z pięknymi kamiennymi domami oraz z opuszczonym kościołem, w którym nadal odbywają się misteria i ze stupą buddyjską poświęconą przez Karnapę. Latem odbywają się tu warsztaty buddyjskie.
Rivera – wioska poniżej gdzie jest jeden bar, w którym można się napić zimnego Aperolu
Pobliskie szlaki górskie na piesze wycieczki:
Dookoła Cheggio jest kilka szlaków turystycznych do pieszych wędrówek. Na spacer w góry idziemy szlakiem, który zaczyna się tuż za domem Bhakti i rozgałęzia się na kilka tras w zależności od długości i trudności trasy. Po drodze na pewno zobaczycie: piękne widoki, dzikie strumienie, majestatyczne drzewa, stare porzucone domy górników, świecące skały pirytowe i wszystko to co nam umknęło, a co Wy na pewno dostrzeżecie..
Przyroda w Piemoncie jest dzika i majestatyczna. Można też tu spotkać wiele gatunków zwierząt. Nam przez tydzień pobytu udało się zobaczyć: jelonka, kunę, węża, lisy, kolibry, piękne motyle i ogromną ważkę.

Noclegi
Pensjonat dysponuje pokojami:
jeden pokój wieloosobowy z 4 łóżkami nad salą do jogi
jeden pokój wieloosobowy w amfiladzie z 3 łóżkami nad salą do jogi,
jeden klimatyczny apartament 3 osobowy z balkonem z widokiem na Alpy (jedno podwójne łóżko i jedno pojedyncze),
jeden apartament 2 osobowy z podwójnym łóżkiem z widokiem na ogród i Alpy ( na górze)
jeden apartament 2 osobowy z podwójnym łóżkiem (na dole)
Jest jedna ale „wielka” wspólna łazienka ( dwie toalety i dwa prysznice)

Joga
Prowadzimy zajęcia wg metody Iyengara ale interesujemy się również innymi systemami jogi dlatego rozszerzamy nasze zajęcia także o elementy innych systemów – Ashtangi, Acro Jogi, Jogi Kundalini, Jogi Nidra. Oprócz jogi interesuje nas taniec, ruch, muzyka i odczuwanie dlatego w pracy szukamy połączenia między ćwiczeniami asan a oddechem, medytacją w siedzeniu i w ruchu, tańcem i odczuwaniem ciała, psychoteriapią i rozwojem.
Nasz dzień na warsztatach zaczynamy pranajamą – sztuką oddychania, podczas której uczymy podstawowych technik oddechowych. W ciągu dnia mamy dwie sesje asan – pozycji jogicznych, których uczymy na różnym poziomie zaawansowania w zależności od poziomu naszych uczestników jak i zapotrzebowania:) Wieczorem zapraszamy na medytacje, taniec, relaksacje, muzykowanie i śpiew.
Do dyspozycji mamy piękną salę do praktyki jogi, 45 m2 z widokiem na Alpy.

Wyżywienie
Posiłki, które przyrządza Bhakti lub Masaja, ich posiłki to połączenie kuchni hinduskiej, włoskiej i regionalnej – lekkie, pożywne i wyjątkowo smaczne. W ciągu dnia mamy przyrządzoną herbatę lub inne napoje orzeźwiające. Rano po pranajamie zajadamy się pysznymi regionalnymi owocami. Na śniadanie Bhakti serwuje owsiankę lub jaglankę i dodaje swój wypieczony pyszny chleb, robione przez siebie pasty oraz regionalne sery i warzywa. Na obiadokolację przyrządza specjały kuchni włoskiej, hinduskiej i regionalnej – palce lizać:)

Harmonogram
W czasie warsztatu proponujemy zajęcia jogi dwa razy dziennie, pranayamę, praktykę własną, medytacje.

Harmonogram dnia*:
7.00-8.00 praktyka własna
8.00- 8.30 pranayama
8:30 – owoce + herbata
9.00 – 10.30 zajęcia jogi
10.30 – śniadanie
16.30 – 18.00 zajęcia jogi
18.00 obiadokolacja
20.00 wspólny czas (medytacje, ognisko, śpiew)

* harmonogram może ulec zmianie

Dodatkowe informacje
Warsztat odbędzie się, jeśli zbierze się co najmniej 8 uczestników. Mamy tylko 14 miejsc, więc prosimy o szybkie zapisy, decyduje kolejność wpłat zaliczek.
Dojazd jest we własnym zakresie.
Możliwości dojazdu:– samolotem do Mediolanu (krótszy dojazd niż z Bergamo), z lotniska dojazd publicznym autobusem,
– samolotem do Bergamo, a potem wypożyczonym samochodem do Bhakti,
– samochodem, ok. 1350km z Katowic, ok. 1540 km z Warszawy

Prosimy zabrać ze sobą:
– matę do jogi,
– 2 paski.

Zadatek w wysokości 500 zł płatny przelewem na konto, reszta płatna na miejscu w EUR.

Cena:
2435 zł* to kwota promocyjna wyjazdu wyliczona wg kursu 4,3 EUR dla pobytu w pokoju wieloosobowym dla osób, które wpłacą zadatek do 31.12.2017. (promocja 50 EUR)

W cenie:
noclegi, zajęcia jogi, dwa posiłki + owoce/ za osobę

Cena za pokój wieloosobowy:
500 EUR (płatne na miejscu) + 500 zł (zadatek płatny przelewem)
Cana za apartament:
550 EUR (płatne na miejscu) + 500 zł (zadatek płatny przelewem)
Płatność
Zadatek w wysokości 500 zł płatny przelewem na konto, reszta płatna na miejscu w EUR

Warsztat się odbędzie jeśli zbierze się co najmniej 8 uczestników. Mamy tylko 14 miejsc, więc prosimy o szybkie zapisy, decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Promocja
Przy wpłacie zaliczki do 31.12.2017 mamy dla WAS promocję w wysokości 50 EURO.

Dodatkowe koszty:
Koszt biletu lotniczego w 2017 z Katowic do Bergamo i z powrotem wyniósł 400 zł.
Koszt wypożyczenia samochodu na osobę (4 osoby w samochodzie) + paliwo + opłaty za autostradę z Bergamo do Cheggio i z powrotem wyniósł – 50 EUR.

Zapisy i informacje:
Gerard, tel. 501 019 170
gerard.szymanski@yo-ga.pl

Zadatek w wysokości 500 zł płatny przy zapisie z dopiskiem „warsztat jogi w Piemoncie 2018”.
62106000760000326001231770
Centrum Rozwoju i Terapii
ul. Francuska 12
50-015 Katowice