Warsztat jogi w Piemoncie we Włoszech – długi weekend czerwcowy 2017

Termin: 10-17 czerwca 2017

Zapraszamy na czerwcowy warsztat jogi w uduchowione miejsce we Włoszech, do wioski Cheggio w dolinie Villadossola przy granicy ze Szwajcarią.

P1660805 P1660818

Położona w Piemoncie wioska Cheggio zapiera dech w piersiach. Ogromne zielone Alpy otaczają tajemniczy drewniano-kamienny dom – cel naszej podróży. Energia wypływa tu z każdego kąta… Właścicielka obiektu Bhakti, astrolożka wedyjska, dosłownie wymodliła to miejsce. Jej charakter, miłość, wiedzę i oddanie czuć w małej i przytulnej sali do jogi, w pokojach, ciepłej kuchni, ogrodzie i w każdym kamieniu dookoła… Bhakti hoduje kwiaty, zioła i przeróżne warzywa. Jednej z uczestniczek lipcowego warsztatu, mocno zmęczonej po trudach transferu, wystarczyło dotknąć rosnącej w ogrodzie lawendy, by wszystko się wygładziło… to prawdziwe czary-mary. Posiłki, które Bhakti przyrządza, to połączenie kuchni hinduskiej, włoskiej i regionalnej – lekkie, pożywne i wyjątkowo smaczne. Wszystko dookoła wydaje się tajemnicze, jakby pochodziło z rajskiej planety nieskażonej do tej pory cywilizacją. Chciałoby się zostać tu na zawsze…

Zapraszamy!
Małgosia Kłaniecka & Gerard Szymański

Można zobaczyć w pobliżu

W pobliżu (około 12 km) Cheggio są 3 jeziora: pierwsze na wysokości około 800 m n.p.m. – dość ciepłe, drugie na wysokości 1200 m n.p.m. – dość zimne i trzecie na wysokości 2400 m n.p.m. – mega zimne :) Góry otaczające te jeziora, są pełne minerałów, więc po wyjściu z kąpieli odczuwa się prądy energetyczne i elektryczne, przepływające przez ciało, aż chce się skakać i fikać koziołki :)

cerkvica

Okoliczne wioski

Bordo to wioska, gdzie mieszkała komuna buddyjska. Z pięknymi kamiennymi domami oraz z opuszczonym kościołem, w którym nadal odbywają się misteria. Znajduje się tu również stupa buddyjska poświęcona przez Karnapę. Latem odbywają się warsztaty buddyjskie.

Rivera – wioska poniżej, gdzie jest jeden bar, w którym można się napić zimnego Aperolu.

Pobliskie szlaki górskie na piesze wycieczki:

Dookoła Cheggio jest kilka szlaków turystycznych idealnych na piesze wędrówki. Na spacer w góry idziemy szlakiem, który zaczyna się tuż za domem Bhakti i rozgałęzia się na kilka tras zróżnicowanych pod względem długości i stopnia trudności. Po drodze na pewno zobaczycie: piękne widoki, dzikie strumienie, majestatyczne drzewa, stare porzucone domy górników, świecące skały pirytowe i wszystko to, co nam umknęło, a co Wy na pewno dostrzeżecie ;)

Przyroda w Piemoncie jest dzika i majestatyczna. Można też tu spotkać wiele gatunków zwierząt. Nam przez tydzień pobytu udało się zobaczyć: jelonka, kunę, węża, lisy, kolibry, piękne motyle i ogromną ważkę.

zdęcie główne sweets

Program warsztatu
W czasie warsztatu proponujemy zajęcia jogi dwa razy dziennie, pranayamę, praktykę własną, medytacje i wegetariańskie jedzenie przygotowywane przez właścicielkę pensjonatu.

Harmonogram dnia*
8.00- 8.30 pranayama
8:30 – owoce + herbata
9.00 – 10.30 zajęcia jogi
10.30 – śniadanie
16.30 – 18.00 zajęcia jogi
18.00 obiadokolacja
20.00 wieczorna spotkanie
/medytacja Osho, taniec, śpiew/
*harmonogram może ulec zmianie

Pensjonat dysponuje pokojami:
– jeden pokój wieloosobowy z 4 łóżkami nad salą do jogi,
– jeden pokój wieloosobowy w amfiladzie z 3 łóżkami nad salą do jogi,
– jeden apartament 3-osobowy z balkonem (jedno podwójne łóżko i jedno pojedyncze),
– jeden apartament 2-osobowy z podwójnym łóżkiem (na górze),
– jeden apartament 2-osobowy z podwójnym łóżkiem (na dole).

Jest jedna, ale wielka wspólna łazienka (dwie toalety i dwa prysznice).
Do dyspozycji mamy liczącą 45 m2 salę do praktyki jogi.

Możliwości dojazdu:
– samolotem do Mediolanu (krótszy dojazd niż z Bergamo), z lotniska dojazd publicznym autobusem,

– samolotem do Bergamo, z lotniska dojazd pociągiem,

– samochodem, ok. 1350km z Katowic, ok. 1540 km z Warszawy.

Cena

/noclegi, zajęcia jogi, dwa posiłki + owoce/ za osobę
w pokoju wieloosobowym: 500 EUR + 500 zł
w apartamencie: 550 EUR + 500 zł

Zadatek w wysokości 500 zł płatny przelewem na konto, reszta płatna na miejscu w EUR.

Warsztat odbędzie  się, jeśli zbierze się co najmniej 8 uczestników. Mamy tylko 14 miejsc, więc prosimy o szybkie zapisy, decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Dojazd we własnym zakresie.

Prosimy zabrać ze sobą:
– matę do jogi,
– 2 paski.

Informacje i zapisy:
Gerard Szymański , tel. 501 019 170,
mail: gerard.szymanski@yo-ga.pl