Aktualności

Czym są psychogenne napięcia? Warsztaty

Warsztat będzie składał się z części teoretycznej – abyś lepiej zrozumiał_a, jak dochodzi do pewnych mechanizmów i jak je rozpoznawać (30-45 minut).

W części praktycznej poznasz metody regulacji i autoregulacji psychogennych napięć przez naturalne formy odreagowania.

Prowadzi:

Joanna Frąckiewicz – więcej o Asi poniżej. 

Kiedy?

11.06.2022 (sobota), godz. 14.00-17.00

Gdzie?

Joga Życia, sala słoneczna II piętro
ulica Francuska 12 Katowice

Cena:

150 zł
Płatne gotówką, na miejscu przed warsztatami.

Zapisy:

Wystarczy, że wyślesz maila ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, w tytule wpisując „napięcia”: kontakt@jogazycia.pl

Mamy ograniczoną liczbę miejsc!

Dla kogo są te warsztaty?

Jeśli borykasz się z częstymi dolegliwościami, które łączysz z silnymi bodźcami emocjonalnymi, jakimi są stres lub pośpiech.

Dokuczają Ci często migreny, bezsenność, apatia, brak siły, napięta szyja lub barki, miewasz ból kręgosłupa, objawiający się w nocy lub zaciskasz w nocy szczęki – to może świadczyć, że Twój układ nerwowy boryka się z silnym przeciążeniem.

Chciałbyś odkryć, jakie mamy wspaniałe formy autoregulacji układu nerwowego i jak można z nim pracować?

Więcej informacji o warsztatach:

Czym są psychogenne napięcia?To zmiany/napięcia/blokady w ciele, które powstają na skutek silnych emocjonalnych przeżyć, długotrwałego stresu, ciągłego pośpiechu i niepozwalania siebie na naturalne metody autoregulacyjne.Obecnie coraz więcej osób dostrzega potrzebę zmiany zmiany w sobie i w ciele. Zauważa, że ma problemy zdrowotne, choroby i wiele dolegliwości bólowych, których przyczyn nie potrafi wyjaśnić.

Ciągły pośpiech, terminy, deadliny nie dają przestrzeni na odczuwanie przyjemności, kiedy ma się chwilę wytchnienia.My nie potrafimy wypoczywać!Uwarunkowany takimi zmiennymi układ nerwowy nie odróżnia, kiedy się nie aktywować, bo znajduje się cały czas w stanie gotowości.

W konsekwencji nasz ogranizm ma trudności w regeneracji i regulacji emocji, co prowadzić może do obniżenia nastroju, depresji, nerwicy, problemów ze snem i koncentracją, wywoływać bóle głowy i wiele wiele innych manifestacji.

A nasze ciało ma potężny, wrodzony potencjał leczniczy.

O prowadzącej:

Joanna Frąckiewicz – fizjoterapeutka, naturoterapeutka, terapeutka manualna, pedagog, terapeutka pracy z ciałem i rozwoju osobistego,nauczyciel akademicki. W swojej praktyce terapeutycznej
patrzy na ciało człowieka, jego umysł i emocje jak na nierozerwalną całość.Łączy medycynę konwencjonalną z medycyną niekonwencjonalną, stale rozwijającą się fizjoterapie z terapiami przez ciało, pasjonuje się i zgłębia nowoczesne nurty psychologiczne, neurofizjologiczne, mechanobiologiczne i biodynamiczne.W 2013 roku uzyskała kwalifikacje terapeuty Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. To właśnie terapia czaszkowo-krzyżowa okazała się dla niej leczeniem uwzględniającym aspekty fizyczne, emocjonalne, psychologiczne i duchowe. Dostrzegła, że delikatne i nieinwazyjne podejście do pacjentów wzmacnia ich i przywraca zaufanie do zarządzania własnymi zasobami zdrowia. Zasady tej terapii pogłębiły jej szacunek, pasje i pokorę to tej potężnej metody leczenia. Nieustannie szkoli się u najlepszych terapeutów na świecie.

Oprócz swoich kwalifikacji z osteopatii czaszkowej posiada również dyplomy w zakresie innych terapii. Łączy terapie mięśniowo-powięziowo-trzewną, medycynę manualną z pracą na zaburzeniach psychosomatycznych, pomaga uwolnić bariery w ciele i wyciszyć mechanizmy obronne powstałe na skutek psychogennych napięć lub przebytych traum.Ciało jest nośnikiem naszych osobistych historii osobowości i stanów emocjonalnych.

Dzięki pracy z ciałem odbywa się przemiana na poziomie psychiki, proces wewnętrznej integracji i uzdrowienia. Ciało odzwierciedla zatrzymane procesy psychologiczne, zatem poprzez pracę z ciałem istnieje możliwość rozwoju wrażliwości czuciowej, odbudowania odczytywania symptomów jakie nam daje ciało oraz włączenia ciała w obszar świadomości. To z kolei prowadzi do wewnętrznej integracji i poszerzenia możliwości samoregulacji, zaspokajania potrzeb i utrzymania równowagi w ciągle zmieniających się warunkach.

Dlatego jej działania wspomagają procesy leczenia lub je integrują.Swoje doświadczenia budowała uczestnicząc we własnym wieloletnim procesie psychoterapii, warsztatach rozwojowych, treningach interpersonalnych i warsztatach pracy z ciałem.Mama dwójki dzieci. Rodzicielstwo bliskości uczy ją na codzień budowania relacji opartej na dialogu, wsparciu i uważności na potrzeby drugiego człowieka.
Dzieci uczą nas doświadczać codziennej radości i bezwarunkowej miłości, mocno osądzając w tu i teraz.

Więcej informacji i pytania:

kontakt@jogazycia.pl

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.