Joga Nidra pełna świadomość istnienia- warsztaty

⏳ Termin: 21.09 / Sobota / godz. 11:00 – 14:00 ⏳

🔹 Miejsce:
Joga Życia ( Stary budynek biblioteki śląskiej)
ul. Francuska 12
Katowice

–> Zapraszam na pierwsze warsztaty po przerwie zimowej.

🔹Koszt:
100 zł

🌿 o prowadzącym warsztat: 🌿

Witam!
Mam na imię Łukasz i chciałbym Cię zaprosić na warsztat pod nazwą „Nidra joga-pełna świadomość istnienia” Jego celem będzie podzielenie się wiedzą oraz przybliżenie łatwej i skutecznej metody, która w sanskrycie nosi nazwę Nidra co oznacza świadomy sen.
Świadomy sen w ujęciu jogi to próba kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń i wprowadzenie organizmu w stan odprężenia psychosomatycznego. Nidra joga nie jest hipnozą czy ezoterycznym ćwiczeniem, nie jest ucieczką od realnych obowiązków świata. Joga Nidra jest systematyczną praktyką fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą do wyciszenia i pełnego poznania siebie.Jest wewnętrzną podróżą, która polega na obserwowaniu i doświadczaniu tego wszystkiego co się pojawia w obrębie ciała oraz ducha. Podstawowym jest celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu tj, dobrego samopoczucia oraz integracji. Nidra joga jest więc wprowadzeniem dobrostanu ciała oraz umysłu za którym każdy tęskni.
Jest to technika, którą można połączyć z każdą inną lub praktykować jako osobna metoda wycofywania zmysłów
(pratyahara) prowadząc do medytacji (dhyana)

Zapraszam Cię więc na pogłębioną praktykę Nidra jogi, która będzie składała się z ćwiczeń (asan) oraz ćwiczeń oddechowych (pranayama) trwających około półtorej godziny. Następnie będzie Nidra która pozwoli krążyć pranie na głębokim poziomie więc potrwa ona około 35 min. Na zakończenie praktyki będzie recytacja Mantry. Podsumowaniem warsztatów będzie rozmowa na temat jogi oraz świadomości

Łukasz
Od 14 lat praktykuje klasyczną formę jogi skupiając się przede wszystkim na technikach relaksacyjnych oraz pracy ze świadomością. Ucząc przez wiele lat oraz podróżując po Indiach poczułem, że czas podzielić się wiedzą i doświadczeniem na warsztatach tematycznych. Prowadzę cykliczne grupowe i prywatne zajęcia jogi. Od 4 lat prowadzę zajęcia Nidra joga dla szpitala w Katowicach na oddziale rehabilitacji kardiologicznej, gdzie prowadzone są badania nad wpływem tej praktyki na stan zdrowia.
Serdecznie zapraszam.

🔹🔹🔹info oraz zapisy:
kontakt@jogazycia.pl