Aktualności

Taśmy powięziowe i mapy percepcji – warsztaty z Wojciechem Karczmarzykiem

Zapraszamy wszystkich joginów i nauczycieli jogi na warsztaty z Wojtkiem Karczmarzykiem, który wprowadzi nas do tematu jogi powięziowej i w tym kontekście przedstawi temat taśm powięziowych i map percepcji.

Kiedy?

4 grudnia 2021 /sobota/
12.00-20.00 /z przerwą na obiad/

Gdzie?

Joga Życia, ul. Francuska 12 (stary budynek Biblioteki Śląskiej)
sala słoneczna II piętro

Zapisy i cena:

Zapisujesz się wykupując wejściówkę na warsztat.

280 zł: https://bit.ly/3kSCpBW

Instrukcja:
– zaloguj lub zarejestruj się na www.jogazycia.pl,
– wybierz karnet na warsztaty,
– wprowadź dane do faktury (nawet jeśli nie jesteś firmą, wtedy faktura jest imienna),
– zaakceptuj wszystkie zgody,
– zapłać za warsztat.

Cena obejmuje: warsztaty, przerwy herbata/kawa. Cena nie obejmuje przerwy obiadowej.

Warsztat odbędzie się, jeśli zbierze się minimum 10 osób.

O czym będzie warsztat?

Taśmy mięsniowo-powięziowe pojawiły się w zachodniej anatomii nieco ponad dwadzieścia lat temu. Wciąż jeszcze są mało rozpoznawalnym spojrzeniem na sposób funkcjonowania ciała człowieka, pod kontem możliwości przenoszenia obciążeń, pracy z bólem, napięciami, ograniczeniami ruchowymi czy budowania percepcji czucia ciała i otaczającej nas przestrzeni, a co za tym idzie, budowania świadomości ruchu.W trakcie warsztatu zapoznamy się z podstawowymi taśmami mięśniowo-powięziowymi, jakie również są wykorzystywane w pracy w pozycjach jogi. Poznamy jak rozluźnienie napięcia w jednej części ciała może wpłynąć na rozluźnienie całego łańcucha mięśniowo powięziowego. Zrozumiemy również, jak poradzić sobie z często dręczącym nas napięciem lub bólem poprzez pracę z innymi miejscami ciała niż ten ból jest zlokalizowany. W końcu spojrzymy na taśmy powięzi jako na płaszczyzny percepcji czucia głębokiego i czucia przestrzeni będącymi kluczem do rozluźnienia napięć i budowania świadomości ruchu.

Więcej o prowadzącym:

Wojtek Karczmarzyk – autor książki “Joga powięziowa Integralnie” (ROLFER ™), certyfikowany terapeuta metody ROLFING® Integracja Strukturalna, nauczyciel jogi, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej.
Szkolenie w zakresie Rolfingu® odbywał w Londynie na British Academy of Rolfing Structural Integration oraz w Monachium na European Rolfing Assiociation e.V.
Wojtek ma ponad 20 letnie doświadczenie z jogą i medytacją. Jest jedynym w Polsce certyfikowanym nauczycielem jogi inspirowanej nauczaniem Vandy Scaravelli i Mary Stewart. Swoje kwalifikacje w tym zakresie zdobywał w Londynie, gdzie m.in. asystował w zajęciach Giovanniemu Felicioni. Od kilku lat prowadzi kursy nauczycielskie z zakresu Jogi Powięziowej w ujęciu Integralnym.

Więcej informacji:

kontakt@jogazycia.pl
tel. 502 766 537 (poniedziałek-piątek, 16.00-20.00)

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.