Wyjazdy z jogą

Joga & wspin – warsztaty na Jurze 23-25.06.2023

23-25.06.2023
850 zł
 • Weekend czerwcowy (piątek-niedziela) w przepięknych rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskej
 • Zakwaterowanie w klimatycznym miejscem Trafo Base Camp, które jest bazą wypadową sklanych wspinaczy
 • Kameralna grupa
 • Posiłki przygotowywane sezonowo w różnych opcjach: wegetariańskie lub wegańskie, ale też mięsne
 • 3 sesje wspinu + 3 sesje jogi
 • regulamin wydarzenia znajdziesz tutaj
 • Chcesz jechać? Napisz do nas: wyjazdy@jogazycia.pl
 • Cena 850 zł – WPŁAĆ ZADATEK

Zapraszamy początkujących i aspirujących wspinaczy oraz joginów na każdym poziomie zaawansowania.

Spróbuj wyjątkowego połączenia jogi i wspinaczki w pięknym otoczeniu przyrody z doświadczoną kadrą.

Joga jest dobra dla każdego… i to każdy jogin wie.

Jednak nie każdy jogin wie, że jej idealnym dopełnieniem jest wspinaczka. Obie aktywności wspaniale się wspierają, obie kompleksowo pracują nad sprawnością ciała i są dopełniającym się treningiem. Wspin wnosi do jogi siłę i wytrzymałość oraz precyzję ruchu, a joga do wspinu elastyczność i mobilność. Co więcej, ten piękny taniec wydarza się również na poziomie mentalnym: obie aktywności uczą cierpliwości, uważności i skupienia, są praktyką bycia tu i teraz.

Zapraszamy Was na wyjątkowy weekend, podczas którego będziecie mieli okazję doświadczyć na własnej skórze tego wyjątkowego połączenia pod czujnym okiem wykwalifikowanej, doświadczonej kadry. Spotykamy się w małej, kameralnej grupie, dzięki czemu początki wspinu zaliczysz pod czujnym i obecnym okiem instruktora.

O miejscu

3 dni spędzimy w przepięknych rejonach Jury Krakowsko-Częstochowskej. Podlesice to niewielka, ale bardzo atrakcyjna turystycznie miejscowość, leżąca w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Niezwykle malownicza okolica znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, przebiegają tędy najważniejsze jurajskie szlaki: czerwony Szlak Orlich Gniazd, niebieski Szlak Warowni Jurajskich, Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd. Skały Podlesickie stanowią jedno z najpopularniejszych na całej Jurze ale i w Polsce centrów wspinaczkowych, to prawdziwa mekka wspinaczy!

Co oferują Podlesice?
– to miejsce wielu szlaków rowerowych i pieszych, świetnych terenów biegowych kilka kąpielisk, rozlokowanych na okolicznych zalewach (Kostkowice, Dzibice, Przyłubsko, Siamoszyce)
– łatwy dojazd do zamków szlaku „Orlich Gniazd” (Mirów, Bobolice, Birów, Ogrodzieniec, Ryczów)
– Rezerwat Góry Zborów Jaskinia Głęboka Lapidarium w Podlesicach Park Linowy (na przeciwko naszego pensjonatu)
– Centrum Dziedzictwa – instytucja zajmuje się działalnością naukową i edukacyjną, w multimedialnej sali wyświetlane są filmy i prezentacje dotyczące kultury i historii Jury Krakowsko- Częstochowskiej

Noclegi

Noclegi proponujemy w klimatycznym Trafo Base Camp (www.trafobasecamp.pl), które jest mekką i bazą wypadową skalnych wspinaczy. Tu atmosferę czuję się od wejścia. Ośrodek prowadzi Marcin – wspinacz i instruktor z wieloletnim stażem.

Mamy do dyspozycji pokoje z łazienką. W każdym pokoju znajdziecie suszarkę do włosów, czajnik bezprzewodowy, herbatę, kubki, ręczniki, mydełka, dodatkowe koce i lampki nocne. Nie znajdziecie za to ani telewizorów, ani radioodbiorników.

Pokoje są 2-4 osobowe (z łazienkami)

Joga i wspinaczka

Podczas 3 dni będziemy praktykować jogę, pranayamę i medytację w pięknej, klimatyzowanej sali na poddaszu. Popołudniami będziemy praktykować z myślą o wsparciu treningu wspinaczkowego: nasza joga będzie o rozciągnięciu, rozluźnieniu i regeneracji ciała. Tu także spotkamy się podczas porannej praktyki.

Proponujemy 3 sesje zajęć wspinaczkowych, na których poznacie podstawowe zasady wspinania, będziecie je praktykować i rozwijać. Pierwszego dnia będziemy wspinać się na sztucznej ściance zwanej bulderownią. To prawie 100m2 powierzchni ściany z chwytami o wysokości 4,8m. Każdy zatem znajdzie tu coś dla siebie: drogi, które będą przyjemne od pierwszego wejścia, jak i te, nad którymi trzeba będzie troszkę się namęczyć W kolejnych dniach wyjdziemy w skały, ale spokojnie, każdy sobie poradzi 🙂 No chyba, że pogoda będzie zła, to wtedy zostaniemy na ściance.

Joga będzie wspinu dopełnieniem: rozluźnimy i rozciągniemy ciało po treningu, a także praktyką o poranku przywitamy nowy dzień.

Na warsztaty zaprasza Anna Wittek i Wojciech Proć.

Więcej o Ani: https://jogazycia.pl/nauczyciele/anna-wittek

Więcej o Wojtku: Jestem Wojtek, wspinam się od 2015 roku, a tak naprawdę całe życie. W 2019 roku zdobyłem uprawnienia instruktora wspinaczki sportowej pod okiem Jakuba Rozbickiego. Mam doświadczenie trenowania dorosłych, jak i dzieci. Aktualnie prowadzę zajęcia wspinaczkowe dla dzieci klas I-III. Regularnie wyjeżdżam na obozy wspinaczkowe jako instruktor, a w 2021 byłem drugim trenerem podczas zgrupowania Młodzieżowej Kadry Śląska. Jeśli miałbym ująć to jednym zdaniem, to powiedziałbym, że wspinaczka jest jak droga przez życie: napotykasz trudności i szukasz sposobu, by im sprostać; czasem jest miejscem na odpoczynek, a czasem na zmierzenie się ze sobą. Zapraszam Cię w podróż, w której odnajdziesz siebie.

Wyżywienie

Posiłki jemy w Trafo Knajpie – nazywa się ją tak, ponieważ z założenia ma to być miejsce NIEformalnych spotkań. Takie, w której możecie napić się kawy, wypić zawierciańskie piwo albo lampkę regionalnego wina, ale też zjeść śniadanie lub posiłek po całym dniu. To idealne miejsce, by po prostu poplotkować ze znajomymi. W Trafo Kuchnirządzi Szeryfowa Aldonka i codziennie zmieniane menu, zależne od jej weny i tego, co w danym sezonie najdojrzalsze i najsmaczniejsze. W menu mamy na specjały kuchni wegetariańskiej, wegańskiej i mięsnej. Wyżywienie obejmuje: 2 śniadania, 2 obiady i 2 kolacje.

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas: wyjazdy@jogazycia.pl

Ceny

Cena

120 zł / prowadzenie zajęć jogi – zadatek

730 zł / nocleg i wyżywienie, wynajem sali do wspinaczki, płatne na miejscu, gotówką

W cenie

730 zł – 2 noclegi, wyżywienie (2 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje), wynajem sali do wspinaczki / za osobę

120 zł – prowadzenie zajęć jogi (3 sesje)

Płatność

Najpierw napisz do nas na wyjazdy@jogazycia.pl 

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 120 zł – PŁACĘ!

Przy zakupie musisz wprowadzić:

 • dane do faktury (nawet jeśli nie jesteś firmą),
 • numer telefonu,
 • zaakceptować wszystkie zgody.

Jeśli jedziesz z kimś – każdy osobno wpłaca zadatek ze swojego konta.

Reszta płatna na miejscu indywidualnie, gotówką, bezpośrednio przedstawicielowi Ośrodka, odpowiedzialnemu za zakwaterowanie i wyżywienie.

Warunek odbycia

Warsztat się odbędzie jeśli zbierze się co najmniej 9 uczestników. Decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Zasady + dodatkowe koszty

Płatność zadatku to płatność za prowadzenie zajęć jogi.

Reszta jest płatna na miejscu, gotówką – organizatorowi noclegu i wyżywienia.

Dojazd we własnym zakresie.

Cena nie obejmuje ubezpieczenia.

Dodatkowe koszty:

 • Buty do wspinaczki (10 zł / doba)
 • Uprząż wspinaczkowa (10 zł / doba)
 • Kask (10 zł / doba)
 • Inne zajęcia poza jogą i wspinaczką ujętą w harmonogramie.

Harmonogram

Harmonogram dnia

jest to ramowy program 🙂 Może się zmienić 🙂

PIĄTEK

16:00-17:00 przyjazd
17:30 wspin na ściance
19:30 kolacja
20:30 spotkanie organizacyjne + integracja

SOBOTA:

07:00 poranna joga
08:00 śniadanie
09:30 wyjście w skały
10:00 – 14:00 wspin
14:30 obiad
Czas wolny
19:00 kolacja
20:30 wieczorna joga

NIEDZIELA:

07:00 poranna joga
08:00 śniadanie
09:30 wyjście w skały
10:00 – 14:00 wspin
14:30 obiad
15:00 pożegnanie

* harmonogram może ulec zmianie

Dodatkowe informacje

Regulamin wyjazdu znajdziesz tutaj – klik

Odpowiadamy wyłącznie za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z jogi. Dojazd na miejsce odbywania się prowadzonych zajęć jogi uczestnik ponosi w swoim zakresie. Za zakwaterowanie i wyżywienie odpowiada miejsce (ośrodek/hotel itp.), w którym zajęcia jogi są prowadzone. 

Dojazd we własnym zakresie, przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, to pomożemy Wam się wzajemnie skomunikować.

Zaczynamy w piątek o 16.00, kończymy w niedzielę o 15.00.

Prosimy zabrać ze sobą:

 • matę do jogi,
 • pasek do jogi,
 • sprzęt do wspinaczki (buty, kask, uprząż) – jak nie ma, nie martw się, można wypożyczyć na miejscu,
 • szczegółową listę rzeczy do zabrania opublikujemy na naszej grupie na Whatsupie/fb, dostępnej tylko dla uczestników wyjazdu.

 

Najczęściej zadawane pytania

Co ze sobą zabrać z rzeczy jogicznych?

Wystarczy mata i pasek, a także wygodny strój do praktyki. Jeśli nie masz maty i paska, napisz koniecznie do nas! Pomożemy ;).

Czy coś innego warto zabrać?

Ciepłe ubrania, buty, kask, uprząż - jak nie ma, nie martw się, można wypożyczyć na miejscu,

Jedziesz z nami?
Kup online
Wpłać zadatek
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.