Mastermind dla początkujących 

nauczycieli jogi

#2 edycja – lato 2024

Stworzyliśmy dla Ciebie MASTERMIND jako bezpieczną przestrzeń, gdzie możesz rozwijać się jako nauczyciel jogi.

Zapraszamy do programu, jakiego sami z chęcią byśmy doświadczyli na początku naszej drogi.

Po co taki program?

W przestrzeni mastermindu, możesz wzrastać jako nauczyciel_ jogi, biorąc pod uwagę swoje mocne strony, talenty i doświadczenie w różnych dziedzinach. Możesz być wyjątkowym nauczycielem, bo jesteś wyjątkową i niepowtarzalną osobą. Nie musisz naśladować innych nauczycieli stając się ich niewyraźną kopią, możesz zbudować swój własny styl uczenia, zgodny z Tobą.

Wielu osobom wydaje się, że skończenie kursu nauczycielskiego jest równoznaczne ze staniem się nauczycielem jogi. Tak nigdy nie jest! Znamy mnóstwo osób, które są tego przykładem.

Masz to w sobie! Odkryj swój potencjał!

Żeby stać się inspirującym nauczycielem jogi, potrzebujesz zacząć od planu! Potrzebujesz dokładnie zobaczyć, jakie masz zasoby, dlaczego chcesz uczyć, kogo chcesz uczyć, jak chcesz uczyć…

Potrzebujesz dowiedzieć się, co już wiesz, a czego jeszcze nie, i w co potrzebujesz zainwestować czas i pieniądze.

Na ścieżce nauczyciela jogi możesz rozwijać się w rożny sposób, nie da się na początku wiedzieć wszystkiego, dlatego plan rozwoju jest bardzo ważny.

Doskonale rozumiemy ten proces wzrastania i chcemy Cię w nim wesprzeć.

Czym jest mastermind?

W czasie programu MASTERMINDu dla początkujących nauczycieli jogi, podzielimy się naszym 20-letnim doświadczeniem w uczeniu jogi, naszą wiedzą psychologiczną, wynikającą z wykształcenia, wieloletnim doświadczeniem z prowadzenia biznesu jogicznego, a także wieloma przemyśleniami na temat nowego stylu edukacji, inspirując się szkołami demokratycznymi.

Jednak najważniejszym celem mastermindu jest WYMIANA, uczenie się nawzajem od siebie i wsparcie. Stworzymy dla Ciebie przestrzeń do poznania wspaniałych ludzi, którzy są w podobnym miejscu, co Ty.

Celem programu mastermind, jest udzielanie wsparcia jej członkom w oparciu o zbiorową mądrość uczestników. Uczestnicy wchodzą jednocześnie w podwójną rolę: uczą innych, dzieląc się swoim doświadczeniem, i uczą się od innych, bo mogą skorzystać z wiedzy pozostałych członków grupy.

Dzięki temu nabierzesz pewności siebie i znajdziesz kierunek swojej drogi nauczycielskiej! 

Dla kogo jest ten program?

Chcesz zostać nauczycielem jogi,

ale nie do końca wiesz, jaki kurs nauczycielski wybrać. Chcesz się zainspirować, w jaki sposób możesz się rozwijać i w którą stronę pójść, żeby nie tracić czasu i pieniędzy.

Skończył_ś kurs nauczycielski

i potrzebujesz kopa, żeby zacząć uczyć. Brakuje Ci konkretnej wiedzy merytorycznej i psychologicznej, jak zacząć uczyć, oraz pewności siebie.

Zaczynasz uczyć jogi,

ale jesteś zagubion_ w tym, jak budować sekwencję, jak dbać o relacje z uczniami, jak promować się w internecie i budować swoją markę.

Dla kogo ten program nie jest?

Jeśli praktykujesz jogę tylko dla siebie

i nie myślisz o uczeniu innych osób. Albo praktykujesz miesiąc i przyszła do Ciebie myśl, że chcesz być nauczyciel_ jogi.

Praktykujesz w konkretnym systemie

lub metodzie i bardzo ważne jest dla Ciebie, żeby się tego trzymać.

Nie lubisz uczyć się online

i ważne są dla Ciebie dyplomy.

Po co Ci taki program?

Zauważyliśmy, że pojawiło się wiele stereotypów na temat tego, jaki ma być nauczyciel jogi i bezrefleksyjnie się je powiela.

Nasze doświadczenie pokazuje nam, że zdecydowanie lepiej jest podążać za swoimi mocnymi stronami, zamiast kopiować innych.

Możesz uczyć jogi na wiele sposobów i chcemy Ci to pokazać!

Uczenie jogi może być Twoją pracą!

Bycie nauczycielem czasem może być naszą pasją, misją, ale bardzo często staje się naszą pracą, z której żyjemy. Nie chcemy pomijać tego aspektu na mastermindzie, który przygotowuje do tej roli. Dlatego w programie zaplanowaliśmy różne moduły, które wprowadzą Cię do świata biznesu: 

– moduł o tym, jakie istnieją formy pracy jako nauczyciel jogi, z plusami i minusami każdego rozwiązania,
– będziemy rozmawiać o tym, jaką rolę odgrywają social media w budowaniu marki osobistej/Twojej szkoły jogi.
– wskażemy, od jakiego modelu biznesowego zacząć, mając na uwadze różne możliwości i ograniczenia.

Czym ten program różni się od innych?

Nasza propozycja jest nieco inna niż konwencjonalne kursy. Nie znajdziesz tutaj wykładów z anatomii czy filozofii, robimy to celowo. Dzisiaj każdą tego rodzaju wiedzę „jednym kliknięciem” możesz znaleźć w internecie (na kursach, na uczelniach online itd.). Tak naprawdę w byciu nauczycielem co innego jest ważne. Dlatego PROPONUJEMY COŚ INNEGO!

To, co dla nas jest istotne w byciu nauczycielem, to dokopanie się do tego, z jakiego miejsca w sobie chcesz dzielić się jogą z innymi, i jak to robić w bezpieczny, dla innych i siebie, sposób.

Uczenie jogi jest czymś innym niż praktyka!

Często na tradycyjnych kursach nauczycielskich kładzie się głównie nacisk na praktykę jogi na zaawansowanym poziomie, a mało poświęca się uwagi na to, czym tak naprawdę jest nauczanie. Uczenie jogi wymaga zupełnie innych umiejętności, niż rozwijanie swojej własnej praktyki.

W naszym programie skupimy się na tym, jak uczyć początkujących uczniów, bo z takimi uczniami głównie będziemy mieć kontakt na początku naszej drogi nauczycielskiej.

Przyjrzymy się temu, jak dbać o relacje z uczniami, na co zrobić uwagę, jak radzić siebie z trudnymi sytuacjami.

Ale również, jak radzić sobie z poczuciem, że mam pustkę głowie, jak nie poddać się wewnętrznemu krytykowi i nie wpaść w sidła zbyt wygórowanych oczekiwań w stosunku do siebie.

Czy jesteś gotow_, żeby stworzyć własną ścieżkę rozwoju?

Czy chcesz skrócić swoją ścieżkę edukacji?

A tym samym zaoszczędzić pieniądze i czas, i od razu wejść na właściwą drogę rozwoju.

Masz już dość szukania na ślepo?

Chcesz się rozwijać i edukować na swoich zasadach, w tematach, które Ciebie interesują.

Masz w sobie odwagę?

By zaufać sobie (i nam) i wejść w zupełnie inny system nauczania, który polega na WYMIANIE, a nie na SPEŁNIANIU OCZEKIWAŃ INNYCH.

To nasza #2 edycja programu, zobacz co myślą uczestnicy pierwszej! 

Zobacz, co myśli Rafał!

Dlaczego warto zaprojektować swoją ścieżkę rozwoju?

1

Właściwy rozwój

Dzięki zaprojektowaniu swojej ścieżki rozwoju, uwolnisz się od myślenia – co ja właściwie mam zrobić i w jakiej kolejności, by się rozwijać.

2

Pozbędziesz się strachu...

przed uczeniem jogi i nabierzesz pewności siebie w tym zakresie, co przełoży się ogólnie na każdy aspekt życia. 

3

Poznasz nasze bogate doświadczenie!

Rozumiemy to miejsce, w którym jesteś, gdyż sami przeszliśmy drogę od typowej ścieżki rozwoju do zaprojektowania swojej własnej ścieżki rozwoju.

4

Nie stracisz czasu i pieniędzy

Bardzo dużo czasu i pieniędzy zajęło nam wyrwanie się ze starych przekonań i działania, dlatego jesteśmy pewni, co do nowatorskiego podejścia w edukacji nauczycieli jogi.

5

Działa to w innych dziedzinach, czemu nie w jodze?

Zmianę podejścia do edukacji możesz zaobserwować w innych dziedzinach, więc dlaczego ścieżka nauczyciela_ jogi nie miałaby być taka sama?

Oprócz kursu dostaniesz także…

Kontakt z super ludźmi, którzy mają podobne wartości, co Ty, są w podobnym miejscu. Wbrew pozorom to nieocenione wsparcie podczas mastermindu, ale także i po nim. Uczestnicy #1 edycji mastermindu wymyślają „nowe formy” nauki, doskonalenia swojego warsztatu, bo po prostu mają do tego sposobność – ludzi, czas i miejsce!

Oprócz konkretnej wiedzy i doświadczenia, którym chcemy się z Tobą podzielić, ważna jest też dla nas społeczność, wzajemne uczenie się od siebie i inspirowanie. 

A co z tym dyplomem?

Wiele osób, które brało udział w pierwszej edycji naszego programu miało wątpliwość, czy wybrać ten program skoro nie jest on kursem nauczycielskim.

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych wytycznych, które mówią o tym, jakie warunki trzeba spełnić, żeby stać się nauczycielem jogi, podobna sytuacja jest np. w świecie terapii. Jest oczywiście wiele różnych kursów, ale czy faktycznie przygotowują do roli nauczyciela jogi – zachęcamy was do głębszego researchu. Po wielu latach praktyki i szkolenia nauczycieli jogi wiemy, że w tej dziedzinie rowijamy się przez całe życie. Ucząc jogi, uczymy sobą.

Program, do którego Cię zapraszamy jest procesem, procesem do stawania się nauczycielem jogi, takim, jakiego sam_ chciał_byś spotkać na swojej drodze.

Mamy tylko 24 miejsca, więc nie czekaj z zapisami!

Program odbędzie się jak zbierze się 16 osób.

Tyle czasu zostało do jego rozpoczęcia!

To teraz konkrety! Jak to wygląda?

W programie przygotowaliśmy różne formy pracy na żywo i online, nie opieramy się na jednym schemacie, ale dla lepszych efektów szukamy najlepszych sposobów nauczania i wymiany doświadczenia!

W nagraniu opowiadamy dokładnie jak wygląda nasz program.

3 zjazdy weekendowe w Katowicach

 • Poznanie się i integracja, moja wizja nauczyciela jogi, moje zasoby, z których mogę korzystać jako nauczyciel jogi.
 • Sekwencjonowanie - jak przygotowywać swoje zajęcia
 • Praktyka uczenia + feedback od grupy, celebracja
 • FORMA ZAJĘĆ: stacjonarnie - Katowice, Joga Życia
 • 13-14.07.2024 / 3-4.08.2024 / 24-25.08.2024

4 wykłady + sesja Q&A (online)

 • Jak mogę pracować jako nauczyciel jogi?
 • Jak uczyć początkujących?
 • Na co zwracać uwagę w relacji nauczyciel - uczeń?
 • Jak się promować jako nauczyciel jogi?
 • FORMA ZAJĘĆ: online (wykład + dyskusja) - spotkania nagrywane
 • 16.07/ 23.07 / 30.07 / 1.08

2 spotkania mastermind (online)

 • Praktyka własna
 • Korekty w jodze
 • FORMA ZAJĘĆ: online - spotkania nagrywane
 • 18.07 / 25.07

Dostęp do zajęć w Jodze Życia (online)

 • Pogłębisz praktykę asan
 • Zainspirujesz się różnymi stylami jogi
 • Będziesz mogła/mógł praktykować z różnymi nauczycielami
 • FORMA ZAJĘĆ: online
 • CAŁY CZAS TRWANIA PROGRAMU

Kurs pranajamy 6 spotkań (online)

 • Poznasz podstawowe techniki oddechowe w oparciu o funkcjonalność
 • Wejdziesz głębiej w praktykę oddechową
 • Dowiesz się, jak wprowadzać je na swoich zajęciach jogi
 • FORMA ZAJĘĆ: online (lekcja + dyskusja) - 6 spotkań nagrywanych
 • 6, 8, 13, 15, 20, 22 sierpień

Grupa na Whatsupie (online)

 • Wymieniaj informacje, doświadczenia, inspiracje
 • Twórz społeczność SUPER nauczycieli jogi
 • Buduj znajomości i przyjaźnie
 • FORMA: online
 • na całe życie :)

Dodatkowo! Sesja coachingowa!

Oprócz spotkań grupowych, z każdym uczestnikiem przeprowadzimy godzinną sesję coachingową online, gdzie wspólnie zastanowimy się nad Twoim dalszym rozwojem jako nauczyciel jogi.

To nasza #2 edycja programu, zobacz co myślą uczestnicy pierwszej! 

Kurs Mastermind to wyjątkowa koncepcja! Ponieważ nie jest on tylko o jodze i jej nauczaniu. Jest to uniwersalny program coachingowy/mentorski, który rozwija w Tobie kreatywność, odwagę, samodzielność, zdolności komunikacyjne, zdolności do autoprezentacji, umiejętność analizowania, czucia siebie, wiary w siebie, znalezienie swojej niszy. Kurs, który nie tworzy presji, w którym czujesz się wolny. Daje do zrozumienia, że wszytko jest bardzo realne i nie tak skomplikowane, jak się wydaje.

Uważam, że wiedzę, nawyki i tipy, które zdobyłam będę mogła wykorzystać w każdej branży i obszarze mojego życia (zawodowo i prywatnie).

Nie wiem, jak to się dzieje, ale rozmawiając nawet o “ niczym”, rodzą się z tych dyskusji genialne pomysły i patenty. Nie wiem, jak to się dzieje, ale po każdych zajęciach w głowie pojawia się ogromna przestrzeń, mózg zaczyna się produkować, a ekscytacja na te myśli unosi wyżej chmur.

Ludzie, którzy tworzą Mastermind i Ci, którzy biorą w nim udział ciągle dzielą się pomysłami, których akurat w tym momencie potrzebujesz – MIRACLE!

Integracja się odbywa tak szybko, że zaledwie po kilku godzinach razem czujemy się, jakbyśmy się znali 100 lat.

Jest to bezcenne doświadczenie o życiu, relacji z joga, relacjach ze sobą i ludźmi 🙏🏻

Victoria

Zapisując się na Mastermind nie miałam pojęcia, czy to będzie to, czy chce być nauczycielką jogi, czy chce wiązać z tym przyszłość. Był to pomysł, ale bez pewności.

Nie wiedziałam, czego oczekiwać, ponieważ nie miałam kontaktu z żadnymi mastermindami bądź masterclassami wcześniej w życiu.

Już od pierwszego spotkania poczułam niesamowitą energię, która połączyła nas – grupę różnych ludzi, z różnych światów, których łączy chęć do jogi, do ruszania ciałem i przekazywania tej wiedzy i doświadczenia innym.

Gosia i Gerard świetnie prowadzą zajęcia – i teoretyczne i praktyczne! A dokładniej, naprowadzają nas na to, jak my chcemy wykonywać swoją robotę.

Ja wiem – już teraz – jak chce uczyć, jaka chce być dla uczniów, jak stworzyć sekwencje na zajęcia, które wychodzą ode mnie, a nie z Youtube’a, a najważniejsze – wiem, że chcę uczyć i że potrafię 😊.

Jestem bardzo sobie wdzięczna, że zdecydowałam się na Mastermind, to dla mnie wspaniała inwestycja w siebie.

Julka

Po ukończeniu kursu nauczycielskiego jogi w Indiach, wciąż nie czułam się merytorycznie przygotowana do tego, aby uczyć. Z tego też powodu zdecydowałam się wziąć udział w Mastermindzie stworzonym przez Gosię i Gerarda, których kurs skupiający się na tym 'jak uczyć, jak myśleć jako nauczyciel, z czego zdawać sobie sprawę itd. bardzo do mnie przemówił.

Dzięki nim i kursowi, znalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań i lęków, nawet tych, z których istnienia nie zdawałam sobie sprawy. Co więcej, poznałam grono osób, które na tej 'jogicznej ścieżce’ są w podobnym miejscu, co ja, dzięki temu możemy się wzajemnie wspierać i wymieniać podobnymi doświadczeniami.

Ania

Jestem wdzięczny, że mogę uczestniczyć w takim kursie jak Mastermind. Każdy zjazd, wykład i spotkanie porywają mnie w całości, nie ma chwili, gdy moja uwaga ucieka.

A po każdym z nich czuję, że dużo się podziało; bardzo szybko też zobaczyłem efekty w swoim prowadzeniu zajęć – mam lepszy kontakt z grupą, na twarzach uczniów coraz częściej widzę uśmiech lub satysfakcjonujące zmęczenie ;), coraz sprawniej przygotowuję się do zajęć, a przede wszystkim, dzięki temu wszystkiemu, czerpię jeszcze większą radość z nauczania jogi, a nawet z jogi w szerszym pojęciu.

Kurs zgromadził też wspaniałą, różnorodną grupę, a forma Mastermind świetnie stymuluje wymianę doświadczeń i perspektyw między nami – uczestnikami kursu.

Tak więc w tym wszystkim widzę staranność, serce i doświadczenie prowadzących i twórców; w tym co napisałem, ale też w innych drobnych szczegółach – dlatego całościowo jestem bardzo zadowolony z tego doświadczenia i z chęcią o tym piszę 🙂

Jacek

Kurs Mastermind dla początkujących nauczycieli jogi to przede wszystkim wspaniali prowadzący, którzy są ogromną skarbnicą wiedzy, której nie znajdziecie w książkach. Zawsze służą pomocą i dobrą radą 😊. Po wzięciu udziału w kursie czuję się świetnie przygotowany do pracy (początkującego) nauczyciela jogi 🤗.

Podczas spotkań online można poruszyć dowolny temat, z którym się borykamy, a dzięki dzieleniu się doświadczeniami i zasobami grupy, pozwala nam to zgłębić i spojrzeć na dany temat z szerszej perspektywy. Żaden ważny dla Ciebie aspekt jogi nie zostanie pominięty🤗.

Zjazdy odbywają się w iście przyjacielskiej i życzliwej atmosferze, dają mnóstwo praktycznej wiedzy, którą można przełożyć na własne zajęcia.

Jeżeli zastanawiasz się, czy ten kurs jest dla Ciebie i nie wiesz, czy nauczanie także jest dla Ciebie, polecam z całego serca! Ten kurs przygotuje Cię na 110% i odpowie na każde Twoje pytanie 👍 

Marek

Tak właśnie sobie wyobrażałam ten kurs, tego właśnie szukałam. Tzn. otwartych dyskusji o praktyce jogi i o byciu nauczycielem. Jak to jest też u was, z Waszym doświadczeniem. Bardzo to jest pomocne.

A co do konkretów.

1. Bardzo dogłębnie zrobiony, przedstawiony i przygotowany kurs pranajamy. Mało mam z tym do czynienia na co dzień, więc na pewno wykorzystam.

2. Sekwencjonowanie – po raz pierwszy spotkałam się z tym na kursie. Słyszałam o tym i był to świetnie przedstawiony temat. Bardzo pomocny w planowaniu zajęć. Pomogło mi to zrozumieć taką pracę w blokach i że można mieć takie stałe bloki.

3. Super atmosfera😀 mam takie poczucie, zrozumienia, zaopiekowania😀bezpieczeństwa, że to, czym się dzielimy jest ważne i to, że każdy z nas wnosi coś wartościowego!

Bardzo dużo mi to dało i cieszę się, że dołączyłam 😀 Dziękuję 🙏

Basia

Numer jedne to uniwersalność i wymiana. Mastermind dla mnie jest o nauczaniu, omówionym pod różnym kątem, pełen rzetelnej i praktycznej wiedzy. Super jest możliwość oglądania webinarów online on demand, wtedy łatwiej pogodzić życie, pracę i pasję.

Mastermind jest dla mnie pełen inspiracji, motywacji i radości do życia. Super jest też możliwość grupowych mini-mastermindów, umożliwia to zobaczenie tak wielu perspektyw i rozwiązań na różnym poziomie.

Myślę, że taki Mastermind w mniejszym czy większym stopniu powinien być obowiązkowy dla wszystkich nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z ludźmi (szczególnie fizyczne).

Z chęcią wziąłbym udział w Mastermindzie jeszcze raz, kiedyś, w przyszłości 🙂

No i oczywiście dostęp do waszej platformy online i zajęć online jest według mnie kluczowy, jeśli ktoś chce uczyć jogi, bo wtedy ma dostęp do różnych sposobów, jak można prowadzić jogę, różnych nauczycieli i sprawdzić, co tak naprawdę z tego wielkiego spektrum jest moje, a co niekoniecznie jest moje i nie chce tego uczyć, na dany moment.

Alina

Gosia i Gerard stworzyli fantastyczną, bezpieczną przestrzeń do zadania sobie odpowiednich pytań i poszukania najlepszych możliwych odpowiedzi, tych, które mamy w sobie.

Przestrzeń pełną akceptacji, wzajemnej wymiany i inspiracji.

Podzielili się z nami swoim doświadczeniem i konkretnymi informacjami.

Będę miło wspominać ten świetny czas i grupę.

Rafał

Mastermind pozwolił mi zatrzymać się i spojrzeć szeroko na moje życie przez pryzmat jogi. Dzięki temu wiem, jakie są moje cele i do czego dążę. Mastermind to taka bezpieczna przestrzeń, gdzie można zadawać pytania i dyskutować na wszelkie tematy związane z jogą i wykraczające poza nią. Dzięki temu zaplanowałam działania na najbliższy czas. Czuję, że poznałam grupę ciekawych osób, z którymi mogę porozmawiać na nurtujące mnie tematy i dostać wsparcie. Dziękuję 🙏

Aneta

Tworzymy empatyczne i wspierające środowisko do rozwoju!

Każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu, ma w sobie traumę szkolną, byliśmy przez lata oceniani, porównywani, pozbawieni sprawstwa i kreatywności. Dlatego ważne jest dla nas, żeby w życiu dorosłym nie powtarzać tego typu doświadczeń na zajęciach jogi.

Jesteśmy świadomi, że rozwój naszych nauczycieli jogi wpłynie na jakość relacji z uczniami oraz prowadzenie zajęć jogi. Dlatego nasz kurs skupia się nie tylko na przekazaniu wiedzy, ale także na budowaniu empatycznego i wspierającego środowiska dla wszystkich uczestników.

Dlatego na naszym programie nie będzie:

oceniania, ale chętnie podzielimy się z tobą informacja zwrotną, jeśli będziesz tego chciał_,
porównywania, bo każdy z nas jest inny, cenimy i wspieramy tę różnorodność i indywidualność,
przymusu, bo Ty wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze i na co jesteś gotow_.

Czego możesz się zatem spodziewać?

Doświadczania

Wspólnego autentycznego doświadczania siebie i innych.

Wspierania

Wspierania twoich wyborów i szanowania twojego sprawstwa.

Uważności

Uważności na to, co jest dla Ciebie ważne i w którą stronę chcesz iść.

Dlaczego nie skupiamy się na praktyce w naszym programie?

Bo praktykujemy całe życie

Praktykujemy i rozwijamy swoją praktykę przez całe nasze życie. Dwa miesiące, czy nawet pół roku są tylko krótką chwilą, która niekoniecznie wpłynie na nasze dobre nauczanie.

Bo praktyka, to nie nauczanie

Bycie nauczycielem, to zupełnie inna kompetencja niż praktyka jogi.

Może masz swojego nauczyciela

Jeśli masz swojego nauczyciela, za którym podążasz, albo swoją praktykę, którą lubisz, nie chcemy Cię od tego odciągać.

Wszystko w tym programie jest przemyślane i potrzebne!

Nie ma tutaj żadnych zbędnych, zapełniających czas informacji.

Będziemy pracować z fundamentami, których potrzebujesz, żeby być dobrym i inspirującym nauczycielem jogi.

Przede wszystkim zbudujesz swój własny plan rozwoju jako nauczyciel, będziesz widzieć, kogo i jak uczyć, i jak się rozwijać.

Szanujemy twój czas, te rzeczy, które mogą być online, zaplanowaliśmy w ten sposób, a na żywo będziemy pracować z tym, gdzie ważny jest kontakt i relacja.

Dlaczego z nami?

1

Znamy różne metody

Braliśmy udział w wielu kursach i wielu warsztatach w Polsce i na świecie, spotkaliśmy się z wieloma nauczycielami różnych metod jogi i nie tylko.

2

Mamy ogromne doświadczenie

Poświęciliśmy mnóstwo czasu i pieniędzy na zdobywanie naszej wiedzy i doświadczeń, wybraliśmy te, które uważamy za najbardziej potrzebne i wartościowe.

3

Mamy największą szkołę na Śląsku

Zbudowaliśmy największa szkołę jogi na Śląsku, jedną z większych w Polsce, prowadzimy warsztaty i kursy online, mamy bardzo różnorodne doświadczenie w prowadzeniu jogi w różny sposób.

Kto będzie Twoim przewodnikiem?

Małgosia Kłaniecka – uczę jogi przez większość mojego życia (20 lat), jestem psychologiem z wykształcenia i mam mocną zajawkę na aspekt psychologiczno-rozwojowy w praktyce jogi i w uczeniu.

Moja praktyka jogi rozpoczęła się od jogi Iyengara, romansowałam z ashtanga jogą, ostatecznie pokochałam vinjasę za wolność, którą daje, w ostatnich latach doceniłam element odpuszczenia i zgłębiłam tajniki joga nidry.

Ponad 10 lat temu założyłam Jogę Życia, szkołę jogi w Katowicach, jedną z największych stacjonarnych szkół w Polsce, i przez te lata ciągle rozwijam to miejsce i przy okazji też siebie – jako opiekunkę tej przestrzeni. 

Od kilku lat ciągle uczę się intensywnie jak działają social media i szerzej rozumiany marketing, wiem że nie ma jednej recepty na wszystko więc moim sposobem jest eksperymentowanie i sprawdzanie różnych rozwiązań.

Jestem elastyczna… i tu wcale nie mam na myśli elastyczności ciała, która umożliwia zrobienie skomplikowanych asan. Mam w sobie otwartość na łączenie jogi z innymi aspektami życia, na czerpanie z różnych metod jogi (i innych dyscyplin, obszarów w życiu) i włączaniu tego w swoje uczenie.

Cenię sobie w uczeniu jogi indywidualność, elastyczność i wolność. Na przestrzeni lat moja joga ewoluowała, przemienia się wielokrotnie i za to cenię sobie najbardziej praktykę jogi. Można ją praktykować w różny sposób.

Nie jestem nauczycielką, która mówi z pozycji autorytetu, co uczeń ma robić, raczej podpowiadam, co może zrobić, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia.

Mam alergię na nauczycieli, którzy wykorzystują skośną relację w swoim uczeniu i nie traktują uczniów w sposób partnerski.

Poza jogą uwielbiam taniec, szczególnie kontakt improwizację, uczę się śpiewu, chociaż nie mam jeszcze odwagi na śpiewanie dla innych, robię perfumy naturalne, uwielbiam otaczać się zapachami.

Gerard Szymański – jak studiowałem to obiecałem sobie, że nigdy nie zostanę nauczycielem, bo moi rodzice byli nauczycielami (w „normalnej” szkole). I prawie mi się to udało, gdyż na początku mojej kariery zawodowej założyłem własną firmę, ale z czasem stres związany z biznesem skierował mnie na ścieżkę jogi, i tak pewnego dnia odkryłem, że sam stałem się nauczycielem… jogi 🙂 Życie potrafi być przewrotne…

To, co sobie cenię i kultywuję również w swoim nauczaniu to autentyczność i kroczenie własną ścieżką. Lubię różnorodność i to że każdy jest inny -piękny na swój własny sposób. Lubię ludzi i uwielbiam przyrodę.

Praktykuję jogę od ponad 20 lat i przez wiele lat w kraju i za granicą kształciłem się na różnych kurasach nauczycielskich metodą Iyengara – mam wg tej metody stopnień Junior 2. Na co dzień, razem Małgosią, od prawie 10 lat prowadzę największą szkołę jogi w Katowicach – Jogę Życia.

Joga zmieniła moje podejście do życia, wyciszyła chaos w głowie, uziemiła pragnienia i pogłębiła oddech, co w efekcie dało mi poczucie radości z życia. Joga stała się też podstawą rozwijania innych moich pasji: podróżowania, poznawania innych kultur, muzyki i połączenia z naturą.

Tymi wszystkimi korzyściami na co dzień dzielę się ze swoimi uczniami w szkole oraz na warsztatach wyjazdowych.

Stając każdego dnia na macie odkrywam, jak ważne jest holistyczne podejście do praktyki, które pozwala mi być i wciąż na nowo stawać się sobą, oraz odkrywać pełnię swojego potencjału, kładąc nacisk na współprzeżywanie i wspólnotowość.

Ile to kosztuje?

Mastermind - całość

5500 zł

najtańsza opcja
zapisuję się

Mastermind na 2 raty

3000 zł x2

jeśli chcesz rozbić swoje koszty
zapisuję się

Mastermind na więcej rat

6 rat albo więcej

ustalimy coś wspólnie
napisz do nas

Proces, do którego Cię zapraszamy to przestrzeń, którą stwarzamy SPECJALNIE dla Ciebie, abyś mogła/mógł stać się inspirującym nauczycielem jogi.

Wchodzę w to!

Dlaczego taka cena?

Dzięki programowi stworzysz własną, indywidualną ścieżkę rozwoju jako nauczyciel jogi. Będziesz wiedzieć, czego potrzebujesz, aby pewnie prowadzić zajęcia jogi, unikając marnowania środków na niepotrzebne kursy i warsztaty.

Program umożliwi Ci rozpoczęcie nauczania jogi i zarabianie. Etap planowania własnego rozwoju jest kluczowy, abyś wiedział_ co, krok po kroku, należy robić.

 • Mamy tutaj pracę na żywo na 3 warsztatach, wykłady, mastermindy, uczenie – wszystko, czego potrzebujesz, żeby być pewn_ tego miejsca, w którym jesteś. Oprócz tego zapraszamy Cię do indywidualnego spotkania coachingowego pod koniec programu, żeby upewnić się, że wiesz, w którą stronę chcesz iść dalej. 

Harmonogram Mastermindu:

1

Lipiec 2024

1. zjazd w Jodze Życia (Katowice): 13-14.07, w godzinach 12.00-18.00 

3 spotkania tematyczne (wykłady online): 16.07, 23.07, 30.07, godz. 18.00-20.00

2 spotkania mastermindowe (online): 18.07, 25.07, godz. 18.00-20.00 

2

Sierpień 2024

2. zjazd w Jodze Życia (Katowice): 3-4.08, w godzinach 12.00-18.00 

3. zjazd w Jodze Życia (Katowice): 24-25.08, w godzinach 12.00-18.00 

1 spotkanie tematyczne (wykłady online): 1.08, godz. 18.00-20.00

Kurs pranajamy: 6 zajęć: 6, 8, 13, 15, 20, 22.08, godz. 18.00-19.00

3

A potem...

idziesz w świat i uczysz jogi tak jak chcesz!

PODSUMOWUJĄC:

36h: praktyki, dyskusji i spotkań w czasie warsztatów zjazdowych
8h wykładów, połączonych z dyskusją
4h spotkań mastermind
6h kursu pranajamy
nielimitowane godziny praktyki w naszej szkole online

Ten program jest dla Ciebie, jeśli…

1

Chcesz się dowiedzieć...

co jest dla Ciebie najważniejsze w byciu nauczycielem jogi i z jakiego miejsca chcesz uczyć.

2

Wybierzesz...

jakim nauczycielem jogi chcesz być, po poznaniu różnych form uczenia jogi/bycia nauczycielem. Wybierzesz to, co jest zgodne z Tobą.

3

Zaplanujesz...

swój rozwój jako nauczyciel jogi, biorąc pod uwagę swoje zasoby, możliwości i warunki biznesowe.

4

Zdobędziesz wiedzę...

na temat bycia nauczycielem: na co zwrócić uwagę w relacji z uczniem (granice, projekcje, rangi), nauka sekwencjonowania, jak udzielać korekt, wsparcie uczniów (szczególnie początkujących).

5

Nauczysz się...

pranajamy i tego, jak ją wprowadzać do swojego uczenia.

6

Na pewno...

pojawi się dużo innych tematów, które do nas przyjdą w czasie programu i z wielką radością podzielimy się naszym doświadczeniam z wami.

Masz jakieś pytania? Sprawdź poniżej, może już na nie odpowiedzieliśmy 🙂

Czy Mastermind na pewno się odbędzie?

Wierzymy, że tak 🙂 Ruszymy z projektem, gdy zbierze się minimum 16 osób. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania programu, jeśli nie zbierze się minimalna liczba osób – wtedy zwracamy wpłacone pieniądze. 

Czy jeśli nie jestem nauczycielem, to mogę wziąć udział w Mastermindzie?

Jak najbardziej. Program jest otwarty dla każdego, wiedza, którą tu zdobędziesz na pewno pomoże Ci w byciu nauczycielem i znalezieniu swojej drogi do nauczania.

Jestem już nauczycielem, nie będę się nudzić?

Absolutnie nie! Dzięki programowi rozwiniesz się jako nauczyciel, zdobędziesz nową perspektywę, umiejętności i doświadczenia, co może wznieść Twoje nauczanie i Twój biznes na wyższy poziom.

Czy otrzymam certyfikat?

Tak, na koniec procesu, jeśli uczestniczyć będziesz w każdym z etapów programu sumiennie, otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w programie.

Czy otrzymam fakturę?

Tak, przy płatności możesz wpisać dane do faktury i od razu dostaniesz ją po zakupie na maila.

Podana cena jest ceną brutto.

Dlaczego taka cena?

Cena ta obejmuje ponad 55h wykładów/warsztatów/nauki.

Inwestycja w swój rozwój to największa inwestycja, jaką możesz zrobić dla siebie w tych niepewnych czasach. Nowe kompetencje, a szczególnie zwinność i otwartość na różne sytuacje są bardzo cenione na rynku pracy, więc możesz zyskać na tym programie także kompetencje do pracy w innym zawodzie.

Zawód nauczyciela jogi / właściciela studia jogi (studia jogi online) jest całkiem dobrze opłacany, jeśli się zna swoją wartość i realia funkcjonowania tego biznesu. Tak naprawdę jesteś w stanie w kilka miesięcy (albo mniej :)) zarobić tyle, ile zainwestujesz.

Czy każdy może wziąć udział w programie?

Ty wiesz najlepiej, czy jesteś gotowa_wy na ten kurs.
Nie jesteśmy osobami, które miałaby to oceniać. Jeśli czujesz, że to dla Ciebie, to znaczy że możesz wsiadać na pokład z nami.

Czy będzie egzamin końcowy?

Nie będzie żadnych egzaminów, bierzesz udział w programie dla siebie. Na ostanim zjeździe będziesz mogła/mógł poprowadzić kawałek zajęć i dostać informacje zwrotne od nas i od grupy.

Czy mogę kupić mastermind na raty?

Tak, proponujemy 2 raty po 3000 zł. A jeśli chcesz rozbić płatność na więcej rat – napisz do nas. Wspólnie coś wymyślimy: biuro@jogazycia.pl

Co jeśli nie pasują mi daty?

Oczywiście, idealnie, żeby być na wszystkim obecnym, ale wiemy, jak wygląda życie. Nie przekreślaj udziału, jeśli jedna lub dwie daty Ci nie pasują. Skonsultuj się z nami w tej sprawie – napisz do nas.

Czy po zakończeniu mastermindu będę mieć dostęp do materiałów lub będę mogła/mógł zadać pytanie?

Tak, wszystkie materiały (nagrania szkoleń, prezentacje, materiały uzupełniające) udostępniamy na zawsze, a dzięki grupie na Whatsupie zawsze możesz się skontaktować z nami/innymi uczestnikami.

Czy można zrezygnować z zakupu?

W przypadku zmiany zdania do 4 tygodni przed rozpoczęciem pierwszego zjazdu, zwracamy 100% wpłaconej kwoty bez zadawania pytań. Przy rezygnacji po tym terminie, 100% wpłaconej kwoty nie podlega zwrotowi.

Czy to jedyna edycja w 2024 roku?

Raczej tak, w maju 2024 kończymy I edycję programu, jeśli pojawi się kolejna, to raczej dopiero w 2025 roku.

Kiedy rusza mastermind?

Ruszamy w lipcu i kończymy w sierpniu. To super okazja, żeby miesiące wakacyjne wykorzystać na swój rozwój!

Dla kogo jest to program?

Dla osób, które:

 • chcą zostać nauczycielami jogi, ale nie do końca wiedzą, jaki kurs nauczycielski wybrać. Chcą się zainspirować, w jaki sposób mogą się rozwijać i w którą stronę pójść, żeby nie tracić czasu i pieniędzy.
 • skończyły kurs nauczycielski i potrzebują kopa, żeby zacząć uczyć. Brakuje im konkretnej wiedzy merytorycznej i psychologicznej, jak zacząć uczyć, oraz pewności siebie.
 • zaczynają uczyć jogi, ale są zagubione w tym, jak budować sekwencję, jak dbać o relacje z uczniami, jak promować się w internecie i budować swoją markę.

Chcesz skonsultować SWOJĄ SYTUACJĘ? Umów się na konsultację!

Albo wyślij wiadomość 🙂

  Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Polityce Prywatności.

  Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.