FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę zapisywać się za zajęcia?

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy poprzez naszą stronę internetową. Zarejestruj/zaloguj się na www.jogazycia.pl -> wykup wybrany karnet -> wejdź w grafik, kliknij na wybrane zajęcia i kliknij "zapisz się". Jeśli chcesz zapisać się na kurs, należy zapisać się na każde pojedyncze zajęcia.

Aktualne obostrzenia

Choć obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 już nie ma, to wciąż zalecamy zapisy, żeby wiedzieć, ile osób będzie na sali. Zalecamy także dokładną dezynfekcję rąk i sprzętów jogicznych. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek objawy choroby, zostań w domu :)

Czy poradzę sobie na zajęciach?

Na jodze nie konkurujemy, każdy pracuje sam ze sobą, każda pozycja ma różne warianty. Każdy na zajęciach jogi pracuje na miarę swoich możliwości.

Jakie zajęcia wybrać dla osób, które zaczynają przygodę z jogą?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z jogą jest kurs jogi dla początkujących poziom 1. Inne zajęcia, które są dobrym rozwiązaniem na początek, to: joga początkująca, joga dla kręgosłupa, joga dla wszystkich, joga powięziowa, joga nidra, zoga movement, joga regeneracyjna.

Czy trzeba mieć swoją matę lub inny sprzęt?

W szkole mamy wszystkie pomoce potrzebne do praktyki jogi, więc nie trzeba nic poza strojem mieć ze sobą. Jeśli ktoś chce praktykować na swojej macie, można wziąć ją ze sobą i zostawić w szkole.

Czy przy korzystaniu z kart Benefit Systems (Multisport Plus) lub pakietu Medicover konieczna jest rezerwacja miejsca?

Tak, na każde zajęcia trzeba się zapisać. W cenniku istnieją karnety dla tych kart/pakietów. Karnety te obowiązują tylko na zajęcia stacjonarne.

Co jeśli opuszczę zajęcia, a mam wykupiony karnet?

Karnety obowiązują przez 30 dni od momentu zakupienia. W ramach karnetu można przychodzić na dowolne zajęcia, nawet codziennie. Jeśli nie wykorzysta się karnetu w ciągu 30 dni, zajęcia przepadają.

Joga a problemy zdrowotne - czy mogę praktykować?

Jeśli zmagasz się z problemami zdrowotnymi najlepiej przed praktyką skonsultować to ze swoim lekarzem. Jeśli wyrazi zgodę, to przed zajęciami poinformuj nauczyciela o swoim problemie - wtedy będzie mógł dostosować praktykę do Ciebie.

Czy mogę jeść przed zajęciami?

Nie należy przychodzić na zajęcia z pełnym żołądkiem. Obfity posiłek jemy nie później niż 3 godz. przed zajęciami, jeśli musisz coś zjeść – lekka przekąska na godzinę przed.

Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Luźny strój który nie krępuje ruchów, mogą być legginsy lub spodnie i koszulka, ćwiczymy na boso.

Kiedy mogę dołączyć do zajęć?

Do większości zajęć można dołączyć w dowolnym momencie. Do kursów jogi można dołączyć w dwóch pierwszych tygodniach trwania kursu.

Jak długo ważny jest karnet?

Karnet jest ważny przez 30 dni, chyba że karnet jest kwartalny, półroczny, roczny. Przy zakupie możesz wybrać konkretną datę aktywacji karnetu lub opcję "od następnej wizyty" - wtedy karnet aktywuje się z dniem zapisu na pierwsze wybrane zajęcia.

Mam kłopoty z kręgosłupem, czy mogę przyjść na zajęcia?

Pozycje w jodze /asany/ są wykonywane powoli i uważnie dlatego są bezpieczne również dla osób, które mają kłopoty z kręgosłupem. Jeśli dolegliwości są poważne, sugerujemy konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Jestem w ciąży. Czy joga jest dla mnie wskazana?

Zajęcia jogi są idealne dla kobiet w ciąży. Asany /pozycje w jodze/ są bezpieczne, pomagają w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami związanymi z ciążą, oraz przygotowują do porodu. Panie w ciąży zapraszamy na praktykę od 14 tygodnia ciąży do specjalne zajęcia: joga dla kobiet w ciąży.

Gdzie znajdę regulamin szkoły Joga Życia?

Regulamin szkoły Joga Życia można znaleźć w zakładce O NAS.

Czy w szkole jest szatnia?

W szkole posiadamy szatnię i przebieralnię, które są dostępne w obu salach. W szkole nie posiadamy prysznicu.

Czy szkoła posiada własny parking?

Nasza szkoła znajduje się w budynku Biblioteki Śląskiej przy ulicy Francuskiej 12 w samym centrum Katowic. Nie posiadamy własnego parkingu, ale wokół jest dużo parkingów miejskich - wzdłuż ulic Francuskiej, Wojewódzkiej, Damrota. Można też zaparkować przy centrum handlowym Belg (2h za darmo) i przejść się, to około 7 minut spokojnym spacerem.

Jakie pomoce są potrzebne, gdy praktykuję online?

Jeśli praktykujesz online, to czasami, na wybranych zajęciach przydadzą Ci się pomoce jogiczne, ale nie martw się, to co masz w domu możesz wykorzystać: - mata do jogi, - pasek do jogi (może być od szlafroka, albo smycz psa, albo długi szal), - kostki do jogi (mogą być grube książki, np. encyklopedie), - koce, - wałek (może być zwinięta kołdra), - krzesło (najlepiej z oparciem), - kawałek ściany/szafy/drzwi, - piłeczki tenisowe - do zajęć jogi dla kręgosłupa lub jogi dla biegaczy.

Kiedy i jak dostanę link do zajęć online?

Na zajęcia online możesz się zapisać najpóźniej 60 minut przed ich rozpoczęciem. Link do zajęć na żywo otrzymasz na maila (z rejestracji) również około 60 minut przed ich rozpoczęciem. Jeśli nie dostałaś(-eś) maila, link dostępny jest również po zalogowaniu do systemu i kliknięciu na okno wybranych zajęć (jak przy zapisie, na górze pojawia się link).

Gdzie odbywają się zajęcia online?

Zajęcia online odbywają się na platformie ZOOM - jeśli nie masz jej pobranej na swoim urządzeniu (komputerze, laptopie, tablecie, smartfonie), to po kilknięciu na link z zajęciami, program automatycznie zostanie pobrany i zainstalowany na twoim urządzeniu.

Czy muszę uczestniczyć na żywo w zajęciach online?

Nie, zajęcia online są dostępne na żywo, ale także przez dwa kolejne dni, np. jeśli zajęcia odbywają się w poniedziałek, to możesz skorzystać z nagrania jeszcze przez cały wtorek i środę. Link do nagrania zazwyczaj wysyłamy pod koniec dnia (około 22.00/23.00) na maila. Jeśli nie dostałaś(-eś) maila, link dostępny jest również po zalogowaniu do systemu i kliknięciu na okno wybranych zajęć (jak przy zapisie, na górze pojawia się link). Jeśli jest jakieś opóźnienie w przesyłaniu linku, informujemy o tym mailowo.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas.

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.