Wyjazdy z jogą

Uzdrawiająca wyprawa do Peru 2024

1-21.11.2024
7400 zł (+dodatkowe koszty)
 • 21 dni w Peru
 • Zwiedzanie Cusco – pierwszej stolicy Imperium Inków
 • Zwierdzanie Machu Picchu i Huayna Picchu oraz Waqrapukara
 • 7-dniowa dieta w dżungli z roślinami uzdrawiającymi
 • Pełną ofertę znajdziesz TUTAJ.
 • Jeśli chcesz jechać, to napisz do nas – NAPISZ DO NAS!
 • Cena: 7400 zł + dodatkowe koszty,
 • regulamin wydarzenia znajdziesz tutaj.

Zapraszamy!

Uzdrowienie. Pełna moc. Duchowe przeżycia. Dlaczego akurat Peru?

Chciałbym się z Tobą podzielić moim własnym doświadczeniem z podróży do Peru, które odbyłem w marcu 2020, w lutym 2023, kiedy to zabrałem tam 5-osobową grupę przyjaciół, i w listopadzie 2023, kiedy zabrałem aż 12 osób. Te podróże okazały się jednym z moich najważniejszych doświadczeń duchowych, odkąd znalazłem się na własnej ścieżce rozwoju. Mam wrażenie, że tutaj odblokowała się energia, która mnie ściskała przez ostatnie 3 lata. To tutaj, w głuszy Amazońskiej dżungli, pod okiem Don Pedra uzdrawiałem własne ciało i duszę, by otrzymać mnóstwo wglądów i informacji dotyczących siebie i swojej własnej ścieżki rozwoju; to tutaj mogłem się spotkać z własnym cieniem i go uzdrowić.

Na trzeciej wyprawie z grupą pogłębiałem swoje wglądy z drugiej diety oraz mocno rezonowałem z tym, co się wydarzało u poszczególnych członków naszej ekipy. Miałem wrażenie, że wszystko się zwielokrotniało i miało swoje odbicia w każdym z nas.

Więcej...

Tym wszystkim chciałbym się podzielić z Tobą i to mnie motywuje, by zorganizować kolejną – czwartą wyprawę do Peru do Świętej Doliny i na Macchu Picchu, oraz do serca Amazońskiej dżungli do pięknego uzdrowiciela – Curandero, z plemienia Shipibo  – Don Pedra. Jest to oferta dla mężczyzn i kobiet gotowych na proces transformacji swojego życia. Szczególnie zachęcam kobiety do wzięcia udziału w wyprawie, gdyż na mojej drugiej wyprawie była też moja znajoma, która pięknie pracowała ze swoimi wyzwaniami i wróciła odmieniona, a z kolei na wyprawie z grupą mieliśmy 9 kobiet

i 4 mężczyzn, i każda osoba wróciła odmieniona.

Zabieram na kolejną, trzecią wyprawę maksymalnie 15 osób, a ze mną opiekować się grupą będzie Wiso Ino – Czarny Jaguar – Ruben, mój przyjaciel, również Curandero, który od 10 lat uczy się pod okiem Don Pedra. Ruben włada biegle językami: hiszpańskim, Shipibo, angielskim i polskim, gdyż urodził się w Polsce, jednak większość życia spędził w Peru – tam mieszka i rozwija sztukę uzdrawiania.

Nasza wyprawa będzie trwać około 21 dni, choć jeśli poczujesz, że chcesz zostać dłużej w Peru, to będziesz mógł_ dalej sam_ kontynuować swoją podróż.

Pierwsza część naszej wyprawy czyli około 9 dni to część, w której pojedziemy do Świętej Doliny. Zaczniemy od Limy, gdzie spotkamy się wszyscy w hotelu blisko lotniska (możliwe, że będziemy lecieli różnymi lotami z różnych miast w Polsce lub z Europy), następnego dnia polecimy do Cusco, by prosto z lotniska pojechać do Ollantaytambo, by uniknąć mocnych efektów choroby wysokogórskiej. Tam spędzimy noc, a stamtąd pojedziemy dalej w okolice Macchu Picchu. Zatrzymamy się w hotelu Mandor na 3 noce i sami się przekonacie, że warto, gdyż będziemy spać w górskiej jungli w klimatycznym miejscu. W czasie tych dni zobaczymy Macchu Picchu i Huayna Picchu (młoda góra), a w drodze powrotnej wypoczniemy w gorących źródłach Santa Teresa. Potem pojedziemy do Cusco na 3300 m.n.p.m. – pierwszej stolicy Imperium Inków, czyli Imperium całej południowej Ameryki tamtych czasów – Tawantinsuyu. Cusco było stolicą tego imperium i Inkowie nazwali je pępkiem Świata. Z Cusco wybierzemy się do Sacsayhuaman, to są ruiny, które nie do końca zostały zbadane, jednak jest tam mocna energia. W Cusco jest rzeka Urubamba, święta rzeka Inków, która łączy plemię Shipibo z Inkami, Plemię Shipibo, z którego pochodzi Don Pedro, to dzięki niej lud Shipibo wymieniał się wiedzą z Inkami. Po części wyprawy związanej ze zwiedzaniem i aklimatyzacją w Peru polecimy do Pucallpy i stamtąd popłyniemy do dżungli do wioski Betania, gdzie przez 7 dni odbędziemy dietę z roślinami uzdrawiającymi pod opieką Don Pedra.

Noclegi

W Limie spotkamy się w hotelu (B&B/airbnb) z apartamentami, blisko lotniska, gdzie przenocujemy 1 noc.

W Ollantaytambo zatrzymamy się w przytulnym hotelu na jedną noc, pokoje dwuosobowe z łazienkami.

W okolicach Macchu Picchu zatrzymamy się na 3 noce w klimatycznym pensjonacie w dżungli, pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami.

W Cusco zatrzymamy się na 3 noce w wygodnym hotelu, pokoje dwuosobowe z łazienkami. 

W Pucallpie zatrzymamy się na dwie noce przed dietą i dwie noce po diecie w prostym pensjonacie, pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami.

Betania – na diecie każda osoba będzie mieszkała w swoim osobistym, małym i bardzo prostym domku, wyposażonym w materac lub łóżko z moskitierą. Na miejscu nie ma zasięgu i internetu :).

Nazwy i adresy wszystkich hoteli zostaną podane uczestnikom wyprawy.

Posiłki

W czasie lotów dobrze mieć coś swojego do przekąszenia. W Ollantaytambo i Cusco jest mnóstwo knajpek, restauracji i miejsc, gdzie można skosztować lokalnej kuchni, od tańszych po droższe, na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a Ruben będzie nam polecał lokalne dania. W okolicach Macchu Picchu w naszym hotelu serwują pyszne śniadania i obiady za przystępna cenę. W Pucallpie mamy mnóstwo możliwości skosztowania lokalnej kuchni – przepysznej, od pysznych śniadań, typu jogurt z owocami lokalnymi, szejki owocowe i proteinowe, po miks kuchni chińskiej i peruwiańskiej. I osobiście dla mnie top to grillowane ryby z rzeki Ukajali z ryżem na obiad.

Na diecie – ryż z soczewicą

Za wyżywienie każdy płaci osobiście.

Dieta

Dieta to potężny proces uzdrawiania i oczyszczania ciała fizycznego, ciała emocjonalnego i mentalnego, to kontakt ze swoją duszą, to proces wsłuchiwania się w siebie i bycia ze sobą, to proces w którym zapisuje się swoje sny i odkrywa się ich znaczenie. To proces, w którym Ty się uczysz od dietowanej rośliny (niehalucynnogennej), podawanej przez Don Pedra, tak jak robili to curandero (uzdrowiciel) przez przez setki lat. Tylko wsłuchuj się uważnie.

Każda osoba będzie miała swój własny domek z bardzo prostą toaletą, domki są w otoczeniu dzikiej przyrody z mnóstwem ptaków i zwierząt, tutaj przyroda jest tak intensywna, jak nigdzie na świecie. Świerszcze, ptaki, jaszczurki, żaby, małpki, mrówki, legwany i mnóstwo innych stworzeń.

Posłuchaj o czym jest dieta!

Obok znajdziesz nagranie rozmowy Gerarda Szymańskiego z Rubenem, który uczy się niezwykłej sztuki uzdrowicielstwa od Don Pedra, prosto z Peru!

Twój czas na diecie

To jak zagospodarujesz swój dzień na diecie zależy od Ciebie. Najważniejsze punkty dnia to:
– o 18 kąpiel w ziołach, dająca ochronę diety,
– o 18:30 pije się zioło lecznicze – Tanti Rao, które będzie Ciebie uzdrawiać na wielu poziomach energetycznych, zioła przygotowuje Don Pedro, po wypiciu zioła wchodzi się w stan koncentracji i obserwacji.

Tanti Rao jest to pierwsza roślina, którą się dietuje, bo ona tworzy pokój w głowie, wycina chaos myśli i zmienia zachowania człowieka na pokojowe. Na diecie osoba z rodziny Pedra będzie czuwała nad Waszymi potrzebami, przynosiła wam zioła i wodę na kąpiel. Na diecie nie używa się żadnych kosmetyków, pasty do zębów, zamiast tego można myć zęby węglem, nie goli się, nie obcina włosów, bo na czas diety stajesz się małą rośliną, która dopiero zaczyna kiełkować, więc stwarza się odpowiednie warunki dla zmiany i transformacji.

Kontakt

Chcemy, żebyś dołączył_ła! Jeśli masz jakieś pytania, chętnie porozmawiamy.

Napisz do nas:
wyjazdy@jogazycia.pl

Opinie uczestników wyprawy 2023!

Zdecydowanie najbardziej wyjątkowa podróż w moim życiu. Wyprawa pełna wyzwań, trudności, “testów”, ale też niesamowitych odkryć, inspiracji i ciepła. Co najmniej 10 razy zapytałam siebie: “co ty tu robisz, Viktorio?”, ale dwa razy więcej podziękowałam losowi za to, że mnie tam sprowadził. Ten los to ja, Gerard, Gosia oraz wszyscy inni, którzy mi towarzyszyli w tej przygodzie życia. Pojechałam do Peru samotna i pusta, a wróciłam z pełnym sercem i bogatsza o nowe wyjątkowe znajomości i nawet przyjaźnie. Dziękuję!

Viktoria 

Opinie uczestników wyprawy 2023!

Piękna, wielowymiarowa podróż – byłam z Gerardem i Rubenem w Peru już drugi raz i sądzę, że nie ostatni :). Odwiedziliśmy super ciekawe miejsca w Świętej Dolinie, spełniłam swoje marzenie o zobaczeniu Machu Picchu. Do dziś wspominam trekkingi wzdłuż rzeki Urubamby, pośród bujnej górskiej roślinności i magicznego śpiewu ptaków – dla mnie był to raj. Kolejna część wyprawy, czyli Dieta w Betanii to niezwykła podróż w głąb siebie. Bywały momenty, że nie było lekko – warunki w dżungli są tak odmienne od życia w komforcie, do którego przywykłam. Ale to właśnie te trudniejsze chwile, a do tego możliwość pracy z mistrzem i curandero Don Pedro, sprawiają że pobyt w Betanii jest dla mnie najbardziej transformującym doświadczeniem życia. Do tego moje sny weszły na taki poziom intensywności i wielobarwności, że każda noc to kolejna wspaniała podróż.

Dziękuję Gosi, Gerardowi i Rubenowi za organizację wyprawy, ale przede wszystkim za megaciekawe i inspirujące rozmowy. Gracias Amigos!

Karolina

Opinie uczestników wyprawy 2023!

Nazwanie tej podróży „wyprawą po siebie” chyba najlepiej oddaje to, czego doświadczyłam podczas tych wspaniałych 3 tygodni w grupie cudownych ludzi pod opieką Gerarda, Rubena i Gosi, wśród malowniczych i różnorodnych krajobrazów Peru. Każdy dzień przynosił nowe zachwyty (wąskie uliczki położonego w górach Cuzco, gdzie spacer dosłownie zapierał dech w piersiach, podróż busem krętymi górskimi drogami, gdzie zachwyt nad potęgą natury mieszał się ze strachem, widok na Machu Picchu z Huayna Picchu po pokonaniu „miliona” wąskich i stromych schodów, kąpiel pod wodospadem w okolicy Madragory, gdzie nocowaliśmy podczas wyprawy na Machu Piccu, wiatr we włosach podczas jazdy tuk tukiem w Pucallpie, smak kakao po 7 dniowej diecie i wiele innych), zmagania ze swoimi słabościami i lękami, poznawanie swoich granic, a także odkrywanie swojej odwagi i mocy.

Po dwóch intensywnych tygodniach podróżowania po Peru od Limy przez Cuzco do Machu Picchu i Pucallpy, w końcu osiedliśmy w dżungli, gdzie tylko z pozoru było spokojniej :). Pobyt w dżungli to serce tej wyprawy, to czas, na który czekałam, czas poznawania siebie pod opieką przecudownego, troskliwego Furrandero Don Pedro i jego rodziny.

Dziękuję z całego serca Gerardowi, Rubenowi i Gosi za organizację, obecność, opiekę i wspaniałą atmosferę oraz wszystkim pięknym duszom za bycie tam razem ze mną, za wsparcie, rozmowy, żarty, śmiech i cudowne wspomnienia.

Ewelina

Opinie uczestników wyprawy 2023!

Podróż do Peru z Gerardem i Gosią może odmienić Twoje życie. Moje odmieniło. Nie jest to łatwa podróż. Jest to wyprawa wymagająca momentami dużego wysiłku, zarówno fizycznego, jak i mentalnego. Ale może doprowadzić Cię do Źródła, tak jak mnie się to zdarzyło.

Marcin

Ceny

Cena

Koszty organizacyjne – 7400 zł (hotele, transfery, opieka, noclegi, dieta) – płatne w złotówkach i dolarach w następującej kolejności:

 • 1000 zł – pierwszy zadatek przy zapisie (Gerard)
 • 1800 zł – drugi zadatek płatny do 05.2024 (Ruben)
 • 4600 zł – płatne gotówką na miejscu w dolarach w Peru
W cenie

W cenie – koszty organizacyjne – 7400 zł (hotele, transfery, opieka, noclegi, dieta) – płatne w złotówkach i dolarach w następującej kolejności:

 • 1000 zł – pierwszy zadatek przy zapisie (Gerard)
 • 1800 zł – drugi zadatek płatny do 05.2024 (Ruben)
 • 4600 zł – płatne gotówką na miejscu w dolarach w Peru

Inne koszty, które NIE SĄ W CENIE:
– koszty lotów*,
– jedzenie na miejscu,
– ubezpieczenie,
– inne wydatki na miejscu.

Płatność

Najpierw napisz do nas 🙂

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 1000 zł – ZAPŁAĆ

Przy zakupie pamiętaj:
– jeśli jedzie kilka osób, każda musi zapłacić zadatek osobno,
– zarejestruj, a następnie zaloguj się na www.jogazycia.pl,
– przy zakupie podaj dane do faktury (nawet, jeśli nie jesteś firmą),
– podaj numer telefonu,
– zaakceptuj wszystkie zgody.

Kolejne płatności:

 • 1800 zł – drugi zadatek płatny do 05.2024 (Ruben)
 • reszta płatna na miejscu indywidualnie, gotówką, bezpośrednio przedstawicielowi Ośrodka, odpowiedzialnemu za zakwaterowanie i prowadzenie diety – 4600 zł – płatne gotówką na miejscu w dolarach w Peru
Warunek odbycia

Warsztat się odbędzie, jeśli zbierze się 10 uczestników. Decyduje kolejność wpłat zaliczek. Jeśli grupa się nie zbierze wówczas zadatek zostanie zwrócony.

Zasady i inne informacje

Płatność zadatku to płatność za prowadzenie wyprawy.

Reszta jest płatna na miejscu, gotówką – organizatorowi noclegu i wyżywienia.

Dojazd we własnym zakresie – pomagamy w kupnie biletów lotniczych.

Cena nie obejmuje ubezpieczenia.

***

*Koszty lotów – 6800 zł (sprawdzone ceny z wyprawy z 11.2023 roku)

loty z Polski i z powrotem, i 2 loty w Peru: Cusco i Pucallpa.

Każdy kupuje sam/a bilety lotnicze na wskazane przez nas loty lub za pośrednictwem wybranego przez nas biura

 • około 5200 zł – samolot do Limy i z powrotem do Polski, bagaż rejestrowany 23 kg i podręczny 10 kg
 • około 800 zł – samolot z Limy do Cusco i z powrotem, bagaż rejestrowany 23 kg i podręczny 10 kg
 • około 800 zł – samolot z Limy do Pucallpy i z powrotem, bagaż rejestrowany 23 kg i podręczny 10 kg

Wyżywienie i inne koszty, każdy pokrywa indywidualnie:

Przykładowe koszty, 1 sol = 1,2 zł

 • 100 soli – zakupy w Pucallpie na dietę
 • 10 soli tuk tuk po Pucallpie – w zależności gdzie się udajesz
 • 40 sole – śniadanie w Pucallpie np pyszne bowle typu europejskiego
 • 10 soli śniadanie typu lokalnego w Cusco i w Pucallpie
 • 20-30 soli obiad w lokalnej restauracji w Cusco
 • 30-60 soli obiad w restauracji typu europejskiego w Cusco
 • 23 sole – szejk energetyczny w cafe typu europejskiego
 • 15 soli – kakao w cafe typu europejskiego
 • 20 – 40 soli – ryba z grila z ryżem, danie obiadowe
 • 2-4 sole – kokos
 • 70 soli – bilet wstępu do Sacsayhuaman

Harmonogram

Harmonogram*

1.11 przylot do Limy, spotkanie grupy, noc w hotelu

2.11 lot do Cusco i transfer oraz nocleg w Ollantaytambo

3.11 rano wolny czas w Ollantaytambo i transfer w okolice Macchu Picchu

i nocleg w hotelu w dżungli

4.11 eksplorowanie okolic Macchu Picchu

5.11 wejście na Macchu Picchu

6.11 wyjazd do Santa Teresa, kąpiel w gorących termach, a następnie transfer

i nocleg w Cusco

7.11 Saqsaywaman i nocleg w Cusco

8.11 Cusco zakupy + wycieczka do Pisaq i nocleg w Cusco

9.11 transfer z Cusco do Pucallpy

10.11 Pucallpa zakupy na dietę i chill

11.11 Betania – aklimatyzacja w Betanii (1 dzień)

12.12 Betania (2 dzień) – chill w dzień i ceremonia otwarcia

13.11-17.11 Betania (3-8 dzień) – dieta

18.11 Betania (8 dzień) – dieta i w nocy Arkana

19.11 powrót do Pucallpa i chill

20.11 dzień na zakupy w Pucallpa

21.11 powrót z Pucallpy do Limy i powrót do Europy

* harmonogram może ulec zmianie

Dodatkowe informacje

Pełną ofertę znajdziesz TUTAJ
Pamiętaj, że jesteśmy organizatorami zajęć jogicznych, odpowiadamy za jogę i zajęcia dodatkowe (np. zajęcia oddechowe). Proponowany hotel może mieć różny standard, niekoniecznie europejski – nie bierzemy za to odpowiedzialności.

Regulamin wyjazdu znajdziesz tutaj – klik

Odpowiadamy wyłącznie za opiekę podczas wyprawy. Dojazd na miejsce uczestnik ponosi w swoim zakresie. Za zakwaterowanie i wyżywienie odpowiada miejsce (ośrodek/hotel itp.), w którym przebywamy. 

Bilety lotnicze każdy kupuje we własnym zakresie.

PRZECIWSKAZANIA DO WYJAZDU

Osoby, które się leczą środkami antydepresyjnymi. Osoby uzależnione od ciężkich narkotyków.

Osoby, które się wycofają z jakiejś części naszej wyprawy biorą odpowiedzialność, by już na własną rękę kontynuować swoją podróż, w takim wypadku pieniądze, które będą wpłacone na wyprawę wcześniej, nie podlegają zwrotowi.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda program diety?

7 dni - prowadzi Don Pedro 1 dzień - adaptacja w Betanii i zakwaterowanie 2 dzień - przygotowanie i ceremonia otwarcia z medycyną dżungli i jeden posiłek - ryż z soczewicą Jeśli nie chcesz pić medycyny dżungli, nie musisz tego robić 3 dzień-7 dzień - dieta i czas odosobnienia w domkach 7 noc - ceremonia z medycyną dżungli i Arkana (ochrona diety) 8 dzień - wyjazd z Betanii. Na wyprawie w listopadzie 2023 uczestnicy mieli 3 dni ścisłego postu tylko na wodzie, a w kolejne dni, otrzymywali jeden talerz dziennie ryżu z soczewicą.

Kim jest Don Pedro?

Pochodzi z klanu, który od pokoleń zajmował się uzdrawianiem ludzi - curandero. Był wybrany przez dziadka od urodzenia, że zostanie jego następcą. Jego dziadek był uznawany za mistrza wśród uzdrowicieli tzw. Mrayia posiadający różne moce duchowe, np. Mrayia mieli umiejętność zamiany w jaguary, orła, mogli podróżować wykorzystując żywioły. Don Pedro to jeden z wielkich uzdrowicieli Shipibo - curandero, którzy obecnie dzielą się swoją wiedzą i kosmologią Shipibo z całym Światem. Żona Doń Pedra - Anita sama jest uzdrowicielką - curandera i która również pochodzi od mocnej linii uzdrowicieli Shipibo. Don Pedro i Anita mają 7 dzieci - 5 synów i 2 córki. Obecnie dwóch ich synów jest również curandero. Don Pedro to wiecznie uśmiechnięty, na luzie człowiek, który do każdego podchodzi jak do swojego ucznia - zachęca ucz się, śpiewaj. Do niczego nie zmusza i nie popycha. Jest chodzącą encyklopedią wiedzy na temat roślin z dżungli i ich właściwości.

Kim jest Ruben?

Urodził się w Polsce i jest Polakiem ale wychowywał się i mieszka w Peru od 4 roku życia więc energetycznie jest bardziej latynoski:). Ruben będzie naszym przewodnikiem po Peru, zna język Shipibo, hiszpański, angielski i polski. W Peru się wychował i spędził 10 lat ucząc się sztuki curandero od Don Pedra to jego mistrz. Jego misją jest przekazywanie i szerzenie wiedzy i sztuki curandero plemienia Shipibo w czystej postaci bez mieszania z innymi kulturami i wpływami.

Kim jest Gerard?

Jogin, nauczyciel jogi, prowadzę dużą szkołę jogi na Śląsku - Jogę Życia, mam doświadczenie w organizacji i prowadzeniu warsztatów zagranicznych m.in.: w Maroku, Włoszech, Egipcie, Portugalii, Wyspach Kanaryjskich, Peru. Pracuję od ponad 10 lat z medycynami z obu Ameryk, rozwijam i zgłębiam pracę związaną z wiedzą rdzennych plemion z Południowej Ameryki. Nauczam jogi, pranajamy, tańca, ruchu, i wiele jeszcze innych technik.

Jakie są wyzwania podczas wyprawy?

Na jakie trudności możesz natrafić podczas wyprawy: Sama dieta jest dla naprawdę odważnych, gdyż pijąc medycynę dżungli możesz się spotkać ze swoim cieniem i jeśli się go przestraszysz lub posłuchasz, głowa może Ci wówczas zgotować małe piekiełko. Jednak, jeśli tylko zaufasz sobie, z naszą pomocą przejdziesz przez ten proces transformacji, co jest kluczowe w uzdrawianiu na każdym poziomie. Będziesz sam na sam ze sobą przez okres diety, a to prawdziwe wyzwanie dla niektórych :). Post - jeśli twoje ciało jest zanieczyszczone, możesz odczuwać ból głowy i problemy z wydalaniem, choć to normalne objawy oczyszczania :). Bardzo proste warunki zamieszkania i warunki higieniczne wg standardów europejskich, choć jeśli przełamiesz pierwsze wrażenia, możesz docenić, jak życie może być proste i niewymagające luksusów, i doświadczysz jak tutaj potrafią żyć i są szczęśliwi mieszkańcy dżungli. Mnóstwo małych żyjątek w domku będzie Ci towarzyszyć, takich jak mrówki, jaszczurki, pająki itd., jednak jak się z nimi zaprzyjaźnisz, będą Ci towarzyszami i będziesz mieć prawdziwą radość z obserwowania ich zwyczajów. Komary i meszki tutaj to koszmar, jednak jeśli spojrzysz na to wyzwanie od pozytywnej strony, to możesz się uodpornić na ich ukąszenia po jakimś czasie, możesz też dzięki ich ukąszeniu uwalniać z ciała toksyny, możesz nauczyć się znosić małe, ale jakże upierdliwe cierpienia skóry - to Cię uodporni. Dodatkowo w listopadzie 2023 komarów było bardzo mało, gdyż pora deszczowa zaczyna się dopiero w grudniu i wówczas dopiero robi one się namnażają. Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień. Będziemy pod opieką dwóch mocnych uzdrowicieli.

Co warto przywieźć z Peru?

W Cusco i Ollantaytambo znajdziecie mnóstwo pięknych rzeczy wykonanych ręcznie, zasobność portfela i plecaka będą jedynie Twoim ograniczeniem. W Betanii i w Pucallpie to, co mnie przyciąga i to, co ja kupuję to rękodzieło Shipibo - przepięknie haftowane serwetki, obrusy, torebki itd., grzechotki, rzeźbione fajki, rytualny tytoń mapacho.

Jak wygląda wyżywienie podczas wyprawy?

W czasie lotów dobrze mieć coś swojego do przekąszenia. W Ollantaytambo i Cusco jest mnóstwo knajpek, restauracji i miejsc, gdzie można skosztować lokalnej kuchni, od tańszych po droższe, na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a Ruben będzie nam polecał lokalne dania. W okolicach Macchu Picchu w naszym hotelu serwują pyszne śniadania i obiady za przystępna cenę. W Pucallpie mamy mnóstwo możliwości skosztowania lokalnej kuchni - przepysznej, od pysznych śniadań, typu jogurt z owocami lokalnymi, szejki owocowe i proteinowe, po miks kuchni chińskiej i peruwiańskiej. I osobiście dla mnie top to grillowane ryby z rzeki Ukajali z ryżem na obiad. Na diecie - ryż z soczewicą Za wyżywienie każdy płaci osobiście.

Jak rezerwować loty?

Jak zbierze się minimalna liczba osób - 10, to dam sygnał do kupienia biletów na określony samolot z Polski do Peru, z Limy do Cusco i do Pucallpy. Jeśli nie masz doświadczenia w kupowaniu biletów lotniczych, to wrzucę na grupie Whatsapp poleconą agencję, która za opłatą pomoże Ci kupić bilet lotniczy.

Jedziesz z nami?
Kup online
Wpłać zadatek
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.