nauczyciele

Anna Wittek

#kursjogidlapoczątkujących #jogaczakralna #jogatematyczna #anandajoga

Praktykuję jogę od 2015 roku, choć tak naprawdę to chyba od 2009, o czym przypomniał mi ostatnio fejsbuk 🙂 Na matę zaprowadziły mnie problemy zdrowotne, a joga sprawiła, że odzyskałam nie tylko zdrowe ciało, ale także zamknięte w nim emocje, a przez to samą siebie. 

Na ścieżkę nauczycielską wkroczyłam w 2018 roku za sprawą Gerarda Szymańskiego, który zaproponował mi asystowanie na swoich zajęciach. Po 4 miesiącach zaczęłam prowadzić pierwsze regularne zajęcia. Ukończyłam kurs instruktora jogi, choć ten najważniejszy dla mnie proces kształcenia prowadzę w ramach mentoringu nauczycielskiego w metodzie B.K.S. Iyengara pod czujnym okiem Oli Dudy i Izy Kleśny. 

Zarówno w jodze, jak i w życiu, jestem uosobieniem przeciwieństw. Z dużą naturalnością przychodzi mi godzenie sprzecznych jakości, gdyż uznaję, że opozycje nie istnieją, są tylko dopełniające się potencjały. I to jest zasada przyświecająca wszystkiemu, co robię na macie jako uczeń i nauczyciel. Kocham anatomię, jestem do granic możliwości dokładna w pracy w asanie, a tym samym zachęcam do zatracenia się w odczuwaniu ciała i eksplorowaniu go, łamiąc wszystkie zasady. Moje uczenie opiera się na doświadczaniu ciała, a kończy się na dywagacjach o przepływie energii i czakrach. Z aptekarską dokładnością studiuję praktykę statyczną, tylko po to, by zatracić się zaraz w dynamicznym flow. 

Po latach poszukiwań aktywności wspierającej jogę, znalazłam jej drugą połówkę w postaci wspinaczki. Poza jogą kocham astrologię i Tarot. Jestem wielbicielką Totalnej Biologii, a gdy tylko mogę, to tańczę i śpiewam (szczególnie pod prysznicem). 

Jedno jest pewne: jedyną stałą jest zmiana i tego możesz się spodziewać, stając ze mną na macie. Zapraszam Cię w podróż, która nigdy się nie kończy. 

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.