Aktualności

ASTRO_joga – KSIĘŻYC – RAK – IMUM COELI (4 DOM)

Zapraszamy na majowe warsztaty Astro_jogi, które poprowadzi Ania Wittek.

Joga. 
Słowo to w sanskrycie oznacza jarzmo, ale też połączenie.
Punktem skupienia uwagi praktyki jogi jest połączenie pomiędzy ciałem i umysłem. Celem – rozpoznanie właściwej sobie natury. 

Astrologia.
Słowo to w grece oznacza dosłownie słowo gwiazd (ástron – gwiazda, leg/logos – słowo).
Punktem skupienia uwagi astrologii jest śledzenie zależności pomiędzy tym co na górze, a tym co na dole. 

Astro_Joga – idea
Obie dziedziny śledzą związki zależności, w efekcie zakładając zjednoczenie w pełni. Zatem obie dążą do ustanowienia unii, zrozumienia, że wszystko jest jednością. 

Można też powiedzieć, że w założeniu koncepcyjnym astrologia to joga – uznanie jedności w dualności. Astrojoga to połączenie dające pełnię doświadczenia. Przyjmując astrologiczny punkt widzenia w praktyce jogi, dostajemy plan holistycznego podejścia do pracy z ciałem – umysłem – duszą. 

Koncept pracy – poziom ogólny:

 1. Każdy miesiąc w roku dostaje – dzięki astrologii – swój temat przewodni, który wyznacza znak zodiaku panujący na niebie w danym momencie oraz planeta, która owym znakiem rządzi.
 2. Za temat przewodni w praktyce jogi przyjmujemy:
  • Cześci ciała rządzone przez dany znak i planetę
  • Główne cechy znaku i planety

Koncept pracy na poziomie indywidualnym przynoszą warsztaty Astro_jogi

Warsztat skupia się na analizie Twojego horoskopu pod kątem tematu miesiąca. Zgłębiamy symbolikę i charakterystykę znaku – planety – domu, na podstawie których wykreślasz swoje indywidualne astro_jogiczne DNA. 

Najbliższy warsztat stoi pod znakiem zestawu: KSIĘŻYC – RAK – IMUM COELI (4 DOM)
TEMATY WARSZTATU:

 • potrzeby emocjonalne
 • bezpieczeństwo
 • siła psychiczna
 • emocje, nastroje, uczucia
 • kobiecość i energia żeńska
 • macierzyństwo
 • dom, w którym dorastał_ś, rodzina, klan rodowy i jego historie
 • potrzeba opieki

Kiedy?

16.06.2024 (niedziela), godz. 11.30-14.30

Gdzie?

Joga Życia, ulica Francuska 12, Katowice (budynek Biblioteki Śląskiej)
sala księżycowa III piętro

Cena:

80 zł – płatne gotówką przed warsztatami

Zapisy:

Aby się zapisać, wyślij maila z tytułem „astro joga” na kontakt@jogazycia.pl

W informacji zwrotnej dostaniesz link do formularza Google z prośbą o wypełnienie swoich danych urodzeniowych w celu stworzenia ✨Astro_wizytówki

Jeśli chcesz otrzymać wizytówkę, musisz zapisać się do 14.06.2024. Po tej dacie nie gwarantujemy otrzymania wizytówki przed warsztatem. 

✨Astro_wizytówkę dostaniesz mailem. 

Więcej o warsztatach:

Wraz z lipcowym warsztatem przenosimy się w sferę czucia, którą określają Księżyc oraz Rak. Księżyc to jeden z trzech najważniejszych punktów Twojego horoskopu urodzeniowego. Opisuje wewnętrzne, najgłębsze Ja, to, czego potrzebujesz, w jaki sposób czujesz, jak przeżywasz emocje i co gwarantuje emocjonalne bezpieczeństwo. Dlatego też tak bardzo utożsamiamy się ze znakiem, w którym się znajduje się nasz urodzeniowy Księżyc. Rak z kolei przyniesie wglądy w obszarze opiekuńczości, macierzyństwa, pokaże stosunek do domu i rodziny. W kontekście praktyki jogi, te dwa elementy mocno przybliżają nas do tematu regeneracji, łagodności, świadomości i czucia ciała. Omówimy również cykliczność Księżyca i to, w jaki sposób przełożyć fazy księżyca na wspierającą i odżywiającą nas praktykę jogi.

Więcej informacji:

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas: kontakt@jogazycia.pl

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.