Aktualności

Kontakt improwizacja – wprowadzenie. Warsztaty

Kontakt Improwizacja to otwarta eksploracja kinestetycznych możliwości ciał poruszających się w kontakcie. Czasami dzika i wysportowana, czasem cicha i medytacyjna, jest to forma otwarta na wszystkie ciała i pytające umysły.

– Ray Chung, Londyn 2009

Zapraszamy na warsztat wprowadzający do praktyki Kontakt Improwizacji.

Kiedy?

1.07.2023 (sobota), godz. 17.00-20.30 (mniej więcej):
17.00-19.00 – warsztaty
19.15-20.30 – jam session

Gdzie?

Joga Życia, ulica Francuska 12 Katowice (budynek Biblioteki Śląskiej)
sala słoneczna II piętro

Cena:

80 zł – warsztaty + jam session

płatne gotówką, na miejscu

Zapisy:

Zapisujesz się, wysyłając maila na adres: kontakt@jogazycia.pl, w tytule wpisz „kontakt improwizacja”

Więcej o warsztatach:

Warsztat będzie miękkim wprowadzeniem do podstaw Kontakt Improwizacji. Podczas warsztatu zapoznamy się z ideą „kontaktu”, która stanie się źródłem do wytworzenia wspólnego tańca pomiędzy kontaktującymi partnerami. Podczas warsztatu popracujemy z ideą kontaktowego dotyku, oddawania ciężaru, podążania oraz m.in. z motywami: przyjmowania, słuchania, dzielenia się, prowadzenia, podążania za impulsem, bycia wsparciem, spływaniem, zatapianiem, rozmiękczaniem i przede wszystkim z motywem zabawy i odpoczynku w ruchu oraz w bezruchu.  Dotkniemy po trochu różnych elementów składających się na Kontakt Improwizację oraz przede wszystkim pozwolimy z szacunkiem dotknąć siebie nawzajem we wspólnym tańcu.

Czuję, że kontakt improwizacja – dla mnie -rozpoczyna się od kontaktu z samym sobą (Yin). Poczucie bezpieczeństwa w ciele i w głowie, rozpoznanie i odpuszczenie lęku oraz oddanie ciężaru pozwala stopniowo otwierać ciało na przyjmowanie. Z tego przyjmowania wynika późniejsze dawanie w kontakcie z drugim człowiekiem (Yang). – Moje podejście do Kontakt Improwizacji wynika mocno z ciekawości działania powięzi w ciele (jestem także nauczycielem jogi powięziowej).

– tak pisze Ewelina Cieśla, prowadząca.

Dla kogo?

Warsztaty są dla wszystkich osób zainteresowanych Kontakt Improwizacją bez względu na wiek i doświadczenie.

O prowadzącej:

Ewelina Cieśla jest studentką piątego roku Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Prowadziła regularne zajęcia Contact Improvisation w programie Przestrzenie Sztuki Katowice 2022.

Więcej informacji:

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości jak się zapisać, w których zajęciach uczestniczyć – napisz lub zadzwoń do nas koniecznie, jesteśmy tu dla Ciebie, teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek! :).
mail: kontakt@jogazycia.pl / tel. 502 766 537 (pon-czw, 16.00-20.00)

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.