Wyjazdy z jogą

Joga pod słońcem Toskanii 15-22.06.2024

15-22.06.2024
570 Euro + 1000 zł
 • 7 dni i nocy w magicznym miejscu w Toskanii, pomiędzy Sieną a Florencją,
 • Zakwaterowanie w starej i bardzo klimatycznej posiadłości,
 • Basen, SPA i przepiękna sala do jogi – jesteśmy pewni, że się zachwycisz!
 • Winnice, delikatne pagórki,
 • Pyszne i zdrowie posiłki wegańskie,
 • Joga 2x dziennie oraz poranny rozruch (zajęcia oddechowe)
 • Cena 570 euro + 1000 zł
 • Chcesz z nami jechać? Napisz do nas!,
 • regulamin wydarzenia znajdziesz tutaj.

Zapraszamy joginów na każdym poziomie zaawansowania!

Toskania jest magiczna, spokojna, trochę hedonistyczna i na pewno piękna! Jak się zastanawiam nad fenomenem Toskanii, to przychodzi mi na myśl wiejski raj w hedonistycznym wydaniu.

Wyobraźcie sobie malownicze wzgórza pokryte winnicami i ukrytymi starymi posiadłościami z odkrytymi basenami, winnice jak z obrazka, gęstą i bujną zieleń lasów i ogrodów, słońce i chmury oraz smak Chianti Classico. Do tego dodajemy malownicze i urocze małe miasteczka, z lodami mistrza świata, butiki najlepszych projektantów i najlepszą jogą na świecie, bo z nami :).

Do takich okoliczności zapraszamy Was na zajęcia jogi. Prowadzimy warsztaty z jogą w Toskanii od paru lat, szczególnie upodobaliśmy sobie koniec maja, bo już jest bardzo ciepło i słonecznie, nawet do 30C, a jednocześnie nie jest za gorąco, by eksplorować i zwiedzać okoliczne miasteczka.

O miejscu

Sami wybieramy nasze miejsca na warsztaty i dokładnie je sprawdzamy. W tym roku nowo poznana Włoszka nam poleciła  przepiękne nowe miejsce, które nam się skojarzyło z filmem o Toskanii „Ukryte pragnienia”. My się w tym miejscu zakochaliśmy od pierwszej chwili i jesteśmy pewni, że i WAM się spodoba.

Będziemy mieli do własnej dyspozycji starą toskańską posiadłość, ukrytą wsród wzgórz i lasów, z dala od hałaśliwych dróg, z przepięknym basenem z taką panoramą, że na pewno z niego nie będziecie chcieli wychodzić. Do tego SPA z ogromnym jacuzzi – myślę, że zmieścimy się w nim całą naszą grup ą:) oraz wygodnymi pokojami dwu, trzy i czteroosobowymi.

Posiadłość posiada oddzielny budynek z widną i ciepłą salą do jogi, zacienione miejsce do biesiadowania na zewnątrz posiadłości oraz ogromny ogród leśny z hamakami i winoroślami. Jestem pewien, że w końcu znaleźliśmy miejsce, do którego z chęcią będziemy wracać, a Wy razem z nami…

Nauczymy się od Włochów smakowania jedzenia, odpoczywania (sjesty), delektowania się każdą chwilą.
Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi i Dolce Vita*

* „słodkie życie”, czyli delektowanie się każdym smakiem, zapachem, dźwiękiem i widokiem. To umiejętność cieszenia się z drobnych przyjemności dnia codziennego. Sama joga ;).

Noclegi

Toskańska posiadłość, w której będziemy mieszkać składa się z kilku starych kamiennych budynków. Do naszej dyspozycji mamy 5 komfortowo urządzonych apartamentów i w każdym apartamencie są pokoje dwu, trzy (2 takie pokoje) i czteroosobowe (1 taki pokój), jedna lub dwie łazienki oraz z salon połączony z otwartą kuchnią. Do każdego apartamentu wchodzi się osobnym wejściem. W salonach są wygodne rozkładane sofy 1 lub 2 osobowe (opcja tańsza). W dwóch apartamentach są antresole, każda z dwoma materacami. Jedna antresola jest nad sypialnią, a druga antresola nad salonem.
Przydzielamy pokoje losowo, bierzemy pod uwagę czy ktoś się zapisał razem ze znajomą osobą. P przydzieleniu konkretnego pokoju decyduje kolejność zgłoszeń.

Przydział pokoi jest losowy i może różnić się od siebie warunkami, bo posiadłość jest ogromna. Weź to pod uwagę przy zapisie 🙂

Joga

Dzień zaczniemy mocnym oddechem do czakr o godzinie 8 rano, by naładować się pozytywną energią na cały dzień i oczyścić ciało z niepotrzebnych napięć.

Po oddechu zapraszamy na małe śniadanie i po krótkim wypoczynku, na poranne zajęcia jogi. Będą one tak zaplanowane, że mogą w nich brać udział zarówno osoby początkujące jak, jak również osoby które dłużej praktykują jogę. Skoncentrujemy się na potrzebie uwolnienia stresu, naładowania się pozytywną energią, wzmocnieniu przepływu energii w ciele, uspokojeniu chaosu głowy i doświadczaniu siebie poprzez medytację w pozycjach jogi.

A że będziemy ćwiczyć w pięknej sali 60 m2 z widokiem na okoliczne wzgórza i lasy, to Twój system nerwowy będzie mógł się szybko wyciszyć.

Godzinę wieczornych zajęć jogi zaplanowaliśmy na 20:00, by można było spędzić cały dzień na eksploracji Toskanii i otaczającej natury w swoim własnym rytmie oraz by podczas zajęciach wieczornych wyciszyć ciało, umysł i się zrelaksować.

Wyżywienie

Wyżywienie: wegetariańskie posiłki z włoskim smakiem!

Gotować dla nas będzie szefowa kuchni – włoszka, mieszkająca w Toskanii. We Włoszech posiłki się spożywa w innych porach niż w Polsce, a w dodatku jada się tutaj głownie potrawy mięsne i dużo makaronów. Śniadania to głownie espresso i coś słodkiego, po południu spożywa się lekki lunch, a główne danie to obfita kolacja.

Dlatego my się zdecydowaliśmy na zatrudniene miejscowego szefa kuchni, by dostosować nasze posiłki do naszego rozkładu dnia oraz by zjeść lekko, pysznie, zdrowo oraz z nutą włoską.

Nasza szefowa kuchni będzie dla nas gotować potrawy wegetariańskie, a czasami, wegańskie (my jej ufamy, bo już dla nas gotowała i było przepysznie). Na śniadania przygotuje nam pożywną owsiankę z owocami. Do tego kawa i herbata ziołowa. Na obiad po porannych zajęciach, koło godziny 12:00, będziemy mieć dwa dania ciepłe oraz coś słodkiego, a na kolację jedno danie ciepłe.

Na pewno będziecie syci, dobrze się wyśpicie po wieczornym posiłku i będziecie się czuć zdrowo i lekko…

Zachęcamy też do smakowania Toskanii w licznych restauracjach, pięknie położnych, więc jak się zapiszecie na warsztat, to na pewno Wam polecimy nasze ulubione miejsca – pysznego jedzenia nie zabraknie!

Kontakt

Chcemy, żebyś jechał z nami! Jeśli masz jakieś pytania, chętnie porozmawiamy.

Napisz do nas: 
wyjazdy@jogazycia.pl

Albo zadzwoń do Gerarda:
tel. 501 019 170
uwielbia opowiadać o wyjazdach 🙂

Szałas Potów, Temazcal

Szałas Potów, Temazcal – znany jako sauna indiańska. Jest to kopuła wykonana z naturalnych materiałów, do której podczas ceremonii wchodzą uczestnicy i siedzą w ciszy przez cztery rundy, pracując z czterema żywiołami: Ziemią, Powietrzem, Ogniem i Wodą. Pomaga to w oczyszczeniu ciała, umysłu i ducha. Szałas Potów jest powrotem do łona Matki Ziemi. Jest to czas na introspekcję, refleksję i uzdrowienie. Intensywne ciepło, bliskość, intencja, naturalne środowisko, sprzyjają transformacji na wielu poziomach. Jest to zupełnie inne doświadczenie i działające o wiele głębiej i mocniej niż zwyczajna sauna. Na poziomie energetycznym z Szałasu Potów wychodzi się jak po ponownych narodzinach, bez balastu przeszłości, traum, niepotrzebnych myśli. Na poziomie emocjonalnym daje poczucie spokoju, wyciszenia, relaksu i wejścia w głąb siebie. Na poziomie fizycznym odczuwa się lekkość, uzdrowienie i uwolnienie.

Naszą intencją jest, by następnego dnia po przyjeździe na nasz warsztat zaprosić Cię na Ceremonię Temazcal. Jestem pewien, że to będzie głębokie i mocne przeżycie, które pozwoli Ci w krótkim czasie połączyć się ze swoim Źródłem Mocy i Sercem. Dam nam też możliwość bardzo szybkiej integracji grupy, byśmy mogli bardziej efektywnie i mocnej popracować podczas naszego warsztatu – nie tylko jogicznie.

Zaproszę Magię na nasz warsztat, byśmy stworzyli piękną i transformującą przestrzeń w sobie i w naszej grupie.

Koszt Ceremonii Temazcal to 45 euro/za osobę (dodatkowy koszt).
Jeśli jednak zdecydujesz, że to nie jest ten czas, by wziąć w niej udział, to zapraszamy Ciebie byś spędził/a ten czas z nami siedząc w pięknej naturze przy ognisku.

Szałas potów odbędzie się, jeśli zbierze się grupa 10 osób.

Ceny

Cena

opcja regularna:
500 zł / zadatek – prowadzenie zajęć jogi
570 euro + 500 zł – nocleg + wyżywienie – płatne na miejscu, bezpośrednio do organizatora noclegu i wyżywienia

opcja tańsza – miejsca na sofach
500 zł / zadatek – prowadzenie zajęć jogi
490 euro + 500 zł – nocleg + wyżywienie – płatne na miejscu, bezpośrednio do organizatora noclegu i wyżywienia

Zadatek zwracany tylko do 1.01.2024, po tym terminie zadatek bezzwrotny.

W cenie

500 zł – poranna praktyka, joga dwa razy dziennie,
570/490  euro + 500 zł – nocleg + wyżywienie wg opisu powyżej

Płatność

Najpierw napisz do nas na wyjazdy@jogazycia.pl 

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł – PŁACĘ!

Przy zakupie musisz wprowadzić:

 • dane do faktury (nawet jeśli nie jesteś firmą),
 • numer telefonu,
 • zaakceptować wszystkie zgody.

Jeśli jedziesz z kimś – każdy osobno wpłaca zadatek ze swojego konta.

Reszta płatna na miejscu indywidualnie, gotówką, bezpośrednio przedstawicielowi Ośrodka, odpowiedzialnemu za zakwaterowanie i wyżywienie.

Zadatek zwracany tylko do 1.01.2024, po tym terminie zadatek bezzwrotny.

Warunek odbycia

Warsztat się odbędzie jeśli zbierze się 15 uczestników. Decyduje kolejność wpłat zaliczek.

Zasady

Płatność zadatku to płatność za prowadzenie zajęć jogi.

Reszta jest płatna na miejscu, gotówką – organizatorowi noclegu i wyżywienia.

Dojazd we własnym zakresie (lot, dojazd własnym samochodem, wynajem samochodu).

Cena nie obejmuje ubezpieczenia.

Harmonogram

Harmonogram warsztatu*

I dzień 15.06.2024
dojazd do posiadłości i kwaterowanie od 17:00
20:00 – powitalna kolacja

II dzień 16.06.2024

8.00 – 9:00 – dynamiczny oddech do czakr
9.00 – 10:00 – śniadanie
10:00 – 11:15 zajęcia jogi
11:45 – obiad
pomiędzy – robimy co to na co mamy ochotę:)
17:00 – kolacja
18:00 – 23:00 szałas potów dla chętnych, a dla pozostałych wolny czas przy ogniu w miejscu ceremonialnym

II-VI dzień: 17.06-21.06.2024

8.00 – 9:00 – dynamiczny oddech do czakr
9.00 – 10:00 – śniadanie
10:00 – 11:15 zajęcia jogi
11:45 – obiad
pomiędzy – robimy co na co mamy ochotę:)
18:00 – kolacja
20.00 – 21.00 – zajęcia jogi

Wieczorami – robimy co chcemy, więc gadamy i pogłębiamy nasze relacje

22.06.2024 – wyjazd po 10:00

*harmonogram może ulec zmianie

Dodatkowe informacje

Regulamin wyjazdu znajdziesz tutaj – klik

Odpowiadamy wyłącznie za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z jogi. Dojazd na miejsce odbywania się prowadzonych zajęć jogi uczestnik ponosi w swoim zakresie. Za zakwaterowanie i wyżywienie odpowiada miejsce (ośrodek/hotel itp.), w którym zajęcia jogi są prowadzone. 

Dojazd – zalecamy dojazd samochodem, na miejscu trzeba mieć samochód. Można lecieć samolotem i na miejscu wynająć samochód.

Prosimy zabrać ze sobą:

 • matę do jogi,
 • pasek do jogi,
 • gruby koc do praktyki,
 • ciepłe ubrania do praktyki,
 • szczegółową listę rzeczy do zabrania opublikujemy na naszej grupie na Whastsupie, dostępnej tylko dla uczestników wyjazdu.

Najczęściej zadawane pytania

Co ze sobą zabrać z rzeczy jogicznych?

Wystarczy mata, pasek i koc, a także wygodny strój do praktyki. Jeśli nie masz maty i paska, napisz koniecznie do nas! Pomożemy ;).

Jedziesz z nami?
Kup online
Wpłać zadatek
Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.