Aktualności

Budujemy mostek – anatomia wygięć do tyłu. Warsztaty jogi z Radkiem Rychlikiem

Mostek (urdhva dhanurasana) jest ciekawą, lecz trudną asaną, która nie tylko spektakularnie wygląda, ale także daje mnóstwo radości i energii. W mostku pracuje całe ciało w bardzo specyficzny sposób.

Dlatego niewiele osób cieszy się tak wszechstronną sprawnością, żeby wykonać tę pozycję bez przygotowania. Większość osób ucząc się mostka napotyka na opór określonych części ciała, z którym trudno sobie poradzić. Ale zrozumienie anatomiczne tej pozycji oraz odpowiednie ćwiczenia ułożone w określonej sekwencji potrafią bardzo dużo zmienić.

Kiedy?

18.05.2024 (sobota), g. 13.00-16:30

Gdzie?

Joga Życia, ulica Francuska 12 Katowice (budynek Biblioteki Śląskiej)
sala księżycowa III piętro

Cena:

Cena promocyjna – 200 zł, przy zapisach do 30.04.2024.

Cena regularna – 250 zł, przy zapisach od 1.05.2024.

Płatne gotówką na miejscu

Zapisy:

wyślij maila na kontakt@jogazycia.pl, w tytule wpisz „warsztaty – Radek Rychlik”

Czego możecie się spodziewać?

  • anatomiczne omówienie pozycji,
  • analityczna praca z każdym z jej elementów z osobna,
  • wszechstronne przygotowanie, zarówno pod kątem elastyczności, jak i specyficznej pracy siłowej w dużych zakresach ruchu,
  • wykorzystanie koncepcji mobility oraz oddechu stabilizującego, aby przenieść główną pracę w pozycji z tylnej taśmy powięziowej na przednią.

Więcej o warsztatach

Nabyte umiejętności poprawią nie tylko wasz mostek, ale i pozostałe wygięcia do tyłu (część z nich będzie na warsztatach). W sekwencji prowadzącej do mostka nie zabraknie też stania na rękach i na przedramionach oraz przygotowania do nich.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które chcą się nauczyć robić mostek, jak i dla osób, które chcą go robić lepiej, poczuć się w pozycji bardziej komfortowo, zlokalizować swoje blokady i dowiedzieć się jak z nimi pracować.

Ważna informacja

Wygięć do tyłu nie poleca się osobom z hiperlordozą, ale ćwiczenia przygotowawcze do wygięć (np. rozciąganie mm. biodrowo-lędźwiowych i wzmacnianie brzucha) są dla tych osób bardzo wskazane. Takie osoby mogą więc wykonać nawet 90% elementów z warsztatów, pomijając mocniejsze wygięcia.

O prowadzącym

Radek Rychlik – ponad 20 lat temu wprowadzał do Polski dynamiczne odmiany jogi – Ashtangę i vinyasę. Później zajął się eksploracją terapeutycznej strony jogi, ćwiczeniami funkcjonalnymi i Pilatesem. Obecnie uczy w unikalnym, autorskim stylu. Ćwiczenia z różnych tradycji łączy ze sobą bazując na wiedzy uzyskanej na studiach (ma 2 tytuły magistra: wychowanie fizyczne i neurokognitywistyka), szkoleniach i długim doświadczeniu. Wraz z naukowcami z warszawskiego AWF-u prowadził kilka projektów badawczych (fizjologia, biomechanika, psychofizjologia) na temat ćwiczeń jogi, zakończonych publikacjami w prasie naukowej polskiej i zagranicznej. Pracował jako dziennikarz popularnonaukowy („Yoga & Ayurveda”, „Trainer”, „Angora”, „Magazyn Joga”) a także wykładał na kursach nauczycielskich jogi. Lubi dzielić się wiedzą, ale w sposób przystępny dla laików. Na zajęciach Radek potrafi pogodzić efektywność z luzem, intensywność z wyrozumiałością i akceptacją, dbałość o bezpieczeństwo z dystansem i humorem.

Więcej informacji:

Chcesz więdzieć więcej? Napisz do nas: kontakt@jogazycia.pl

Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o usługach Jogi Życia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.